artpower.pl – dynamiczna galeria sztuki

przez | 24/06/2009

artpower.pl – galeria internetowa z polską sztuką współczesną ma w swojej ofercie już ponad 400 dzieł! Tak obszerny wybór prac jest w stanie zaspokoić chęć posiadania obiektu unikalnego, który przy odrobinie szczęścia może okazać się niezłą lokatą kapitału… Serwis prezentujący dzieła profesjonalnych artystów to projekt wspierany przez sklep internetowy Morele.net.

Galeria sztuki www.artpower.pl to drugie obok marketu budowlanego www.budujesz.pl przedsięwzięcie internetowe, któremu patronuje elektromarket Morele.net.

Pomysł stworzenia galerii narodził się z chęci połączenia doświadczeń zawodowych i pasji osobistych właścicieli firmy, a głównym celem – obok sprzedaży dzieł – jest oswajanie użytkowników ze sztuką w przyjazny i nowoczesny sposób.

artpower.pl to platforma internetowa przedstawiająca starannie wyselekcjonowaną ofertę profesjonalnych twórców o sporym dorobku. Odpowiedni dobór dzieł jest istotny dla zachowania wysokiego poziomu artystycznego i profilu galerii, oferującej klientom prace najwyższej jakości, które mogą stanowić oryginalny i wartościowy nabytek.

Witryna udostępnia szeroki wybór prac wykonanych w różnych technikach: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, jak i wiele dzieł w technikach własnych, opracowanych przez autorów.

Internetowy charakter galerii pozwala na działalność przy niższych kosztach w porównaniu do galerii stacjonarnej – dzięki temu dzieła tych wystawione są w stosunkowo przystępnych cenach.

W ten sposób artpower.pl udowadnia, że na prawdziwą sztukę może pozwolić sobie każdy – znajdziemy tu prace, których ceny zaczynają się już od 100 zł (np. grafiki). To istotna wiadomość dla klientów, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką i w ten sposób za stosunkowo niewielkie kwoty mogą rozpocząć budowę swojej prywatnej kolekcji.

Oferta galerii skierowana jest przede wszystkim do klientów ceniących niepowtarzalność i wyrafinowane produkty. Duży potencjał stanowią osoby zamierzające ciekawie udekorować mieszkanie lub biuro oraz poszukujące niebanalnego i ekskluzywnego prezentu.

artpower.pl kładzie nacisk zarówno na wysoką jakość prezentowanej oferty, jak i samego serwisu internetowego, który charakteryzuje się dużą prostotą i funkcjonalnością.

Kluczowe kategorię, na jakie została podzielona zawartość witryny, stanowią techniki artystyczne. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest umożliwienie użytkownikom przeglądania dzieł według przedziałów cenowych, rozmiaru, tematyki, a nawet tonacji kolorystycznej – te rozwiązania to ukłon w stronę różnych kryteriów, jakimi mogą kierować się klienci przy wyborze dzieła sztuki.

Każda z prezentowanych prac opatrzona jest szczegółową informacją, tj. cena, data powstania, technika, rozmiar, typ zastosowanego podłoża, oprawa. Również pojawiają się opisy wydarzeń lub uczuć, które inspirowały powstanie danego dzieła, a także sugestie dotyczące ekspozycji prac. Ciekawym dodatkiem jest prezentacja skali pracy, która ma dać odbiorcy wizualne wyobrażenie o rozmiarach dzieła.

Z myślą o użytkownikach dopiero początkujących w dziedzinie sztuki opracowany został specjalny słownik, gdzie wyjaśnione są poszczególne techniki artystyczne oraz proces powstania dzieł.

Galeria służy pomocą w zakresie wyboru i zakupu dzieła sztuki dla różnych celów: dekoracyjnych, prestiżowych i inwestycyjnych lub na prezent.

Galeria artpower.pl działa nieco ponad pół roku, ale notuje dynamiczny rozwój i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony artystów, jak i klientów. Aktualna oferta licząca już ponad 400 dzieł sztuki zaspokoi gusta najbardziej wybrednego klienta.