APC zdobywcą dwóch prestiżowych nagród

Firma APC by Schneider Electric zdobyła nagrodę CRN Channel Champion 2009 w kategorii ochrony i zarządzania zasilaniem oraz certyfikat Everything Channel Five-Star Partner Program. Nagrodę CRN Channel Champion przyznaje się na podstawie postrzegania produktów i usług poszczególnych producentów przez dostawców rozwiązań IT. Jest to największe w branży, oparte na najszerszej bazie respondentów badanie rynku integratorów technologii IT. Z kolei certyfikat Five-Star Partner Program honoruje zaangażowanie firm i atrakcyjność ich programów partnerskich dla konsultantów, dostawców oraz integratorów rozwiązań IT.

– Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem obydwu wyróżnień. Cieszymy się, że nasi Partnerzy doceniają nasze nieustające starania w dostarczaniu im najlepszych zasobów wspierających odniesienie sukcesu – powiedział Marc Sherman, wiceprezes APC ds. marketingu na Amerykę Północną. – APC nie ustaje w swojej drodze do bycia najbardziej pożądanym partnerem. Naszym celem jest dostarczanie wspólnie z partnerami innowacyjnych rozwiązań, pomagających naszym klientom osiągnąć wysoką wydajność i niezawodność infrastruktury IT.

W 2008r. firma APC uruchomiła i wzbogaciła swój nowy program partnerski, wychodząc naprzeciw najważniejszym trendom w branży. Program certyfikacji daje Partnerom możliwość rozwoju kompetencji sprzedażowych i technicznych w dziedzinie zarządzania zasilaniem, chłodzeniem i bezpieczeństwem środowisk IT. Program pozwala Partnerom wyróżnić się poprzez dostarczanie bardziej niezawodnej infrastruktury o dużej dostępności na potrzeby coraz bardziej wymagających pod względem technologicznym wdrożeń. Ponadto, APC rozbudowało bazę produktów przeznaczonych dla Partnerów i dostosowało nowy model sprzedaży w taki sposób, aby przyporządkowywać zasoby do konkretnego typu Partnerów, w zależności od narzędzi niezbędnych do odniesienia sukcesu.

– Dostawcy rozwiązań ufają wynikom badań, na podstawie których przyznaje się nagrody CRN Channel Champions, uznając je za wiarygodny sposób oceny dostawców wiodących technologii. Z kolei certyfikat przyznawany w ramach programu Five-Star Partner jest wyróżnieniem dla dostawców za ich zaangażowanie we współpracę z Partnerami i tworzenie atrakcyjnych programów partnerskich – powiedział Robert C. DeMarzo, dyrektor wydawniczy Everything Channel.

Badanie CRN Channel Champions przeprowadzono w styczniu i lutym tego roku. Ankietowanych dostawców wybrano losowo z listy subskrybentów CRN i kwalifikowano do udziału w badaniu po uprzednim sprawdzeniu czy mają istotne związki z ocenianymi producentami i czy rzeczywiście znają ich produkty. CRN sformułował zasadę, że w tych kategoriach, w których było to możliwe, ocenie resellerów i integratorów podlegać powinni jedynie ci producenci, z którymi wiązało ich strategiczne partnerstwo biznesowe. Producenci oceniani w poszczególnych kategoriach wybierani byli na podstawie danych o ich udziale w rynku, dostarczonych przez największe firmy badawcze. W przypadku braku takich danych, producenci wybierani byli na podstawie rekomendacji prezydium redakcji CRN. Resellerów i integratorów poproszono o oszacowanie stopnia ważności poszczególnych kryteriów oceny, które następnie nałożono na „surowe” wyniki badania poziomu satysfakcji, uzyskując w ten sposób końcowy wynik badania dla każdego z producentów.

Badanie Everything Channel Partner Programs Guide i Everything Channel Five-Star Program 2009 zostało przeprowadzone przez Instytut Edukacji i Rozwoju Sieci Partnerskich (Institute for Partner Education & Development – IPED) działający w ramach Everything Channel. IPED przeanalizował 130 programów, oceniając odpowiedzi producentów na szczegółowe pytania dotyczące ich programów partnerskich. Pytania dotyczyły takich kwestii, jak wsparcie sprzedażowe i marketingowe, rentowność partnerów, komunikacja, pozyskiwanie partnerów czy działania w ramach kanałów sprzedaży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu