„Płacę z Allegro” dla użytkowników Sympatia.pl

„Płacę z Allegro” to nowa, na polskim rynku internetowym, usługa regulowania należności online. Za jej pomocą, ponad 3 miliony użytkowników serwisu Sympatia.pl, będzie mogło łatwo i szybko zapłacić za miesięczne członkostwo w Klubie Sympatii.

Opłata zostanie dołączona do rachunku użytkownika w serwisie aukcyjnym Allegro. Dokonanie takiej transakcji, wymaga kilku kliknięć i zajmuje nie więcej niż kilkanaście sekund.

Sympatia.pl jest pierwszym partnerem zewnętrznym Platnosci.pl – technicznego operatora usługi „Płacę z Allegro”. Wcześniej tę, konkurencyjną wobec płatności SMS-owych, usługę z powodzeniem przyjęły inne serwisy Grupy Allegro: otoMoto.pl i otoDom.pl .

Sposób dokonywania płatności w serwisie Sympatia.pl za pomocą nowej metody będzie bardzo prosty. Wystarczy, spośród proponowanych form płatności, wybrać opcje „Płacę z Allegro”. Następnie, po zalogowaniu do konta użytkownika, w serwisie usługa zostaje aktywowana, a opłata automatycznie doliczona do rachunku z Allegro. Rachunki regulowane są na koniec każdego miesiąca.

„Wychodzimy naprzeciw tysiącom naszych użytkowników, dając im tani, szybki oraz bezpieczny sposób na dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności w Sympatia.pl. To alternatywa dla obecnych form dostępnych w polskim Internecie, jakimi są przekaz pocztowy, przelewy, sms’y” -mówi Agata Wajda, kierownik rozwoju serwisu Sympatia.pl „Wspólnie z Platnosci.pl stworzyliśmy najszybszą i najprostszą na polskim rynku metodę zapłaty za tego typu usługi” – podsumowuje mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro.

Technicznym operatorem usługi Płacę z Allegro jest należący do Grupy Allegro serwis Platnosci.pl – lider na rynku internetowych płatności elektronicznych. Serwis zapewnia pełną infrastrukturę informatyczną usługi, dzięki czemu jej wdrożenie u Partnera zewnętrznego jest proste i szybkie, dając jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno Płacącemu, jak i otrzymującemu wpłatę.

„Ilość transakcji za pomocą „Płacę z Allegro” notuje stały, dynamiczny wzrost, nawet kilkudziesięcioprocentowy w skali kwartał. Usługa została stworzona z myślą o indywidualnych użytkownikach serwisów ogłoszeniowych Grupy Allegro, ale jak widać na przykładzie Sympatii, z powodzeniem sprawdza się również przy innego typu usługach i serwisach” – informuje Marcin Jabłoński, Członek Zarządu PayU S.A., właściciel Platnosci.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu