Pociąg do zagadek

przez | 23/06/2009

„Zgaduj z CzuCzu” to offline`owa wersja polskiego, edukacyjnego portalu dla rodziców z dziećmi www.ciufcia.pl. Impulsem do jej stworzenia, były sygnały od rodziców, chcących  bawić się z dziećmi w ciufciowe gry poza domem. Łamigłówki zostały przygotowane przez zespół psychologów i pedagogów dziecięcych, przy wsparciu kilku grafików i rysowników. Mają one przyjazną, bezpieczną formę i wygodny podręczny format, dzięki czemu można je zabierać ze sobą na spacer czy w podróż.

Kolorowe zgadywanki to komplet czterech, podzielonych na kategorie wiekowe (2-3, 3-4, 4-5, 5-6 lat) łamigłówek. Zawierają one 150 obrazkowych zagadek, w postaci pytań i odpowiedzi. Dostępne są w sieci salonów SMYK oraz na stronie internetowej www.zgadujzczuczu.pl.

„Zgaduj z CzuCzu”, to edukacyjne łamigłówki, dzięki którym Rodzic może kreatywnie spędzać czas razem z dzieckiem. Zabawa polega na czytaniu treść zagadki, a następnie pokazywaniu prawidłowej odpowiedzi. Każda łamigłówka ma swoją odpowiedź. Wystarczy odsunąć kartkę z zagadką, żeby sprawdzić rozwiązanie.

– „Zabawa jest podstawową aktywnością dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Stymuluje ona rozwój dziecka w wielu obszarach: poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Jest doskonałym sposobem  na rozwijanie kreatywności dziecka”.– tłumaczy Jacek Legierski, psycholog i twórca portalu www.ciufcia.pl

Łamigłówki maja różny stopień trudności i zapewniają dużą dowolność w planowaniu zabawy. Kiedy dziecko nauczy się odpowiedzi na pamięć, można modyfikować zagadki, poprzez zadawanie własnych pytań, zmieniając tym samym stopień ich trudności. Zgadując razem z maluchem, Rodzic ma niepowtarzalną okazję obserwować jak się ono uczy i rozwija.

– „Dzieci najlepiej uczą się w trakcie interakcji z osobą bardziej kompetentną (np. dorosłym lub starszym dzieckiem), dlatego ważne jest, żeby rodzice starali się wygospodarować w ciągu dnia czas, na zabawę z dziećmi. Książeczka „Zgaduj z CzuCzu” ma służyć właśnie wspólnej, intelektualnej zabawie rodziców i dzieci”. – mówi Jacek Legierski.

O wyjątkowości „Zgaduj z CzuCzu” przesądza fakt, że poszerzają one wiedzę dziecka, pomagają mu ćwiczyć spostrzegawczość i logiczne myślenie, co jest niezwykle istotne w konkretnym momencie rozwojowym malucha.

Zbliżają się wakacje, a „Zgaduj CzuCzu” doskonale sprawdzają się w długich podróżach. W pociągu czy w samochodzie zapewniają rozrywkę całej rodzinie. Dodatkowo można je wykorzystać na spacerze, pikniku czy stojąc w kolejce.

Firma Han Bright planuje kontynuować szybki rozwój Ciufci. Codziennie powstają nowe pomysły a tym samym nowe tematy, które dadzą rodzicom inspirację do wspólnej zabawy z dziećmi.