Marks & Spencer rozszerza działalność w naszym regionie

Wiodący brytyjski detalista odzieżowy, firma Marks & Spencer, umacnia swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Duże inwestycje realizuje miedzy innymi w Europie Środkowej i Krajach Nadbałtyckich. Tylko w tym roku otworzyła w naszym regionie 6 wielkopowierzchniowych salonów, z czego 2 w Polsce – jeden w Poznaniu, a drugi w Legnicy. Wraz z nowymi sklepami firma powiększyła zatrudnienie w regionie o 124 osoby a powierzchnię handlową o 8400 m². Firma zapowiada kolejne inwestycje.

Marks & Spencer konsekwentnie realizuje politykę ekspansji sieci w naszym regionie (Polska, Czechy, Słowacja i Kraje Nadbałtyckie) . Minionej jesieni firma otworzyła tu siedem salonów, a wiosną tego roku sześć kolejnych. Na liście nowych lokalizacji znalazły się też polskie sklepy w: koszalińskim C.H. Forum, poznańskiej Galerii Malta oraz od kilku dni – legnickiej Galerii Piastów.

Obecnie Marks & Spencer ma w naszym regionie 30 salonów ( 15 w Czechach, 5 w Słowacji, 7 w Polsce i po jednym w Krajach Nadbałtyckich). Zważywszy na to, że sprzedaż firmy poza Wielką Brytanią wzrosła w roku finansowym 2008/2009 o 25,9 % (publikacja danych 04.06.2009, koniec roku finansowego – 28.03.2009) – sieć planuje kolejne inwestycje i dalsze umacnianie pozycji na rynkach zagranicznych, w tym także w naszym regionie.

Dusan Mrozek, Managing Director oraz Chief Executive Marks & Spencer Czech Republic odpowiedzialny za nasz region – Czechy, Polskę, Słowację oraz Kraje Nadbałtyckie mówi: „ Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, utrzymujemy wysoką dynamikę rozwoju sieci i kontynuujemy proces umacniania pozycji firmy w naszym regionie”.

W roku finansowym 2008/2009 (zakończonym  28 marca br), firma Marks & Spencer otworzyła ogółem na rynkach zagranicznych 34 nowe salony i zakłada dalszy rozwój sieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu