Klonowa Aleja: Rosnąca popularność programu Rodzina na Swoim

przez | 23/06/2009

W najbliższą sobotę, 27-go czerwca b.r. Orco Property Group zaprasza na Dzień Otwarty pro-ekologicznego osiedla Klonowa Aleja na Targówku, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób korzystających z programu Rodzina na Swoim.

Klonowa Aleja, zlokalizowana przy ul. Św. Wincentego/Malborskiej, stanowi przykład inwestycji, która w sposób optymalny spełnia oczekiwania młodych małżeństw poszukujących swojego pierwszego mieszkania. Dogodna komunikacja z centrum miasta, rozbudowana infrastruktura, bliska lokalizacja względem centrum handlowego Targówek, szkół, przedszkoli i miejsc rozrywki, nie zapominając o bezpośrednim sąsiedztwie Parku Leśnego Bródno, przykuwa uwagę osób, poszukujących swojego wymarzonego M,  w którym chcieliby założyć rodzinę. Co więcej unikatowa jakość osiedla, które  ze względu na pro-ekologiczne technologie budowlane spełnia wiele wymogów zrównoważonego rozwoju, charakteryzując się między nimi wysoką charakterystyką energetyczną budynków, sprawia, że zakup mieszkania na Klonowej Alei, okazuje się doskonałą inwestycją, stanowiąc zabezpieczenie finansowe dla najbliższych. Nic dziwnego, że osiedle położone na warszawskim Targówku cieszy się coraz większą popularnością osób korzystających z programu Rodzina na Swoim, z którego w przypadku Klonowej Alei skorzystało aż 30% klientów w tym projekcie, w ostatnim miesiącu.

Jak tłumaczy Alicja Kościesza, Dyrektor ds. Marketing i Sprzedaży Orco Property Group: „Po miesiącach licznych publikacji na temat rządowego programu oferującego dotacje dla osób starających się o swoje pierwsze mieszkanie, w ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie faktycznym skorzystaniem z oferty Rodzina na Swoim. Wybrane mieszkania na osiedlu Klonowa Aleja spełniają kryteria programu, w związku z tym zakup mieszkania okazuje się możliwy dla młodych osób, które w innych okolicznościach nie mogłyby sobie pozwolić na skredytowanie pierwszego mieszkania. Przykładowo, przy zakupie mieszkania o powierzchni 38 m2 rata miesięczna z dopłatami wynosi ok. 1400 PLN ( 100% wartości mieszkania). Natomiast  kwota refundowana przez BGK wynosi  ok. 700  PLN miesięcznie, która po ośmiu latach daje sumę 68.645 PLN.”

Dlatego podczas Dnia Otwartego, osoby zainteresowane zakupem mieszkania na Klonowej Alei, w godzinach od 10.00 do 13.00  będą mogły skorzystać z profesjonalnych porad doradcy kredytowego z Deutsche Banku, który odpowie na pytania oraz pomoże wybrać kredyt dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Wszyscy zainteresowani będą mogli też obejrzeć komfortowe mieszkania gotowe do zamieszkania niemal od zaraz. Na osiedlu znajduje się łącznie 284 mieszkań o powierzchni od 35 do 120 metrów kwadratowych z tarasem, balkonem lub ogródkiem nawet do 100 m kw GRATIS. W tej chwili prowadzone są prace związane z aranżacją zieleni wokół budynków oraz przygotowania do odbioru części wspólnych i instalacji. Zakończenie inwestycji, zgodnie z planowanym harmonogramem, nastąpi już w III kwartale bieżącego roku.

Pro-ekologiczne mieszkanie to korzyści ekonomiczne dla przyszłego mieszkańca

Klonowa Aleja, jako pierwsza inwestycja na rynku, oferuje energooszczędne mieszkania w segmencie popularnym, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom budowlanym, są nie tylko przyjazne środowisku, ale przede wszystkim kieszeni swych przyszłych mieszkańców.

Największą innowacją budowlaną projektu ORCO na Targówku są kolektory słoneczne zamontowane na dachach budynków w ilości 108 sztuk o łącznej powierzchni 248 m2. Kolektory te pozwolą na znaczne oszczędności w skali roku, nawet do 20% energii zużywanej na potrzeby ciepłej wody użytkowej. Dzięki kolektorom słonecznym, oprócz niższych rachunków za ciepłą wodę mieszkańcy Klonowej Alei, będą uczestniczyć w faktycznym procesie zmniejszenia emisji CO2 o 96 ton rocznie. Gdyby wyobrazić sobie, że wszystkie planowane do oddania kompleksy mieszkalne w 2009 roku o łącznej powierzchni 98600 m2 wyposażone były w podobne kolektory słoneczne, emisja CO2 w Warszawie mogłaby być mniejsza o 5400 ton w skali roku.

Proekologiczny charakter budynków osiedla wynika również z podwyższonej izolacyjności ścian i dachów oraz wprowadzenia systemu pogodowej regulacji wody grzewczej, co również ma istotny wpływ na zmniejszenie zużycia energii, przy jednoczesnym zwiększeniu  korzyści ekonomicznych dla przyszłych mieszkańców.

Swoboda i Bezpieczeństwo

Dla całkowitego bezpieczeństwa mieszkańców cały kompleks będzie zamknięty i monitorowany. Z kolei doskonały wypoczynek zapewni starannie zaaranżowana zieleń oraz dwa w pełni urządzone place zabaw dla najmłodszych rezydentów osiedla.

Orco Property Group oferuje mieszkania w cenach zaczynających się od 7117 brutto za m2 wybranego lokalu.