Jakim samochodem na wakacje?

Tagi:

Wielu Polaków w tym roku zrezygnuje z zagranicznych, wakacyjnych wojaży na rzecz odkrywania uroków naszego kraju.  Acxiom postanowił sprawdzić jakimi samochodami  wybierzemy  się na letni wypoczynek. 

Do badania wybrano z bazy Acxiom osoby posiadające samochód, które w ostatnich trzech latach poprzedzających badanie spędziły urlop poza domem.  Wyniki uogólniono do poziomu ogólnopolskiego.

Okazało się, że największa grupa Polaków – 39,2% na wypoczynek wyjechała samochodem segmentu C – czyli kompaktowym, klasy niższej średniej. Auta tego typu doskonale nadają się do jazdy po mieście, jak i na trasach. Są to na przykład: Citroën C4, Chevrolet Lacetti, Fiat Bravo, Ford Focus, Honda Civic, Opel Astra, Peugeot 308, Skoda Octavia, Toyota Corolla i  Volkswagen Golf.

Co czwarta osoba (25,7%) dojechała na urlop samochodem segmentu B, czyli trochę mniejszym, ale z praktycznym bagażnikiem. Można tu wymienić Chevroleta Aveo, Citroena C3, Fiata Punto, Forda Fiesta, Hyundai’a Getza, Opla Corsę, Peugeota 207, Toyotę Yaris, Skodę Fabię, Volkswagena Polo i  Seata Cordobę.

Niespełna 15% Polaków wybrała się na wakacje samochodem wyższej klasy – z segmentu D. Pojazdy te zapewniają komfortowe warunki jazdy na dłuższych dystansach pięciu dorosłym osobom z bagażem. Zaliczamy do nich: Citroena C5, Fiata Crome, Forda Mondeo, Hondę Accord, Opla Vectra, Renault Laguna, Peugeota 407, Toyotę Avensis, Volkswagena Passata.

Podobny odsetek rodaków (14,6%) zdecydowało się na wyjazd samochodami z najmniejszego – miejskiego segmentu A. Jednak trzeba zaznaczyć, że takich osób było zdecydowanie mniej, niż w ogółu dorosłych Polaków z samochodem. Jest to po trosze zrozumiałe, ponieważ auta tego typu to:  Citroen C1, Chevrolet Spark, Daewoo Matiz, Fiat 600, Fiat Seicento, Fiat Panda, Peugeot 107 i  Toyota Aygo.

Wybór samochodu segmentu C , jako najpopularniejszego na wakacje, należy wiązać z tym, że ta klasa samochodów jest również najpopularniejsza w naszym kraju. Natomiast bez względu na rodzaj posiadanego samochodu, którym Polacy wybiorą się na wakacje należy wszystkim życzyć szerokiej i bezpiecznej drogi, co jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę stan naszych szos i brawurę niektórych jej użytkowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu