Czym skutecznie chronić maszyny z Windows Server 2003

W ostatnich testach niezależnej organizacji badawczej Virus Bulletin sprawdzono rozwiązania antywirusowe weryfikując, które z nich zapewniają najskuteczniejszą ochronę systemów operacyjnych Windows Server 2003 w wersji 64-bitowej. Wśród zwycięzców znalazł się ESET NOD32 Antivirus, dotychczasowy rekordzista testów Virus Bulletin, który jako jedyne rozwiązanie antywirusowe sięgnął po certyfikację VB100 ponad 50 razy.

W ostatnich czerwcowych testach Virus Bulletin firma ESET otrzymała kolejną nagrodę VB100, pozostając tym samym jedynym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony stacji roboczych i serwerów, który uzyskał w dotychczasowych testach Virus Bulletin 56 certyfikacji VB100 dla różnych platform systemowych. Równocześnie rozwiązania firmy ESET są jedynymi, które w testach Virus Bulletin osiągnęły wskaźnik skuteczności wykrywania zagrożeń sięgający ponad 96%. Dla porównania większość producentów rozwiązań antywirusowych może pochwalić się wykrywalnością na poziomie 50-75%.

Organizacja Virus Bulletin swoje pierwsze nagrody VB100 przyznała w 1998 roku. Od tamtego czasu Virus Bulletin regularnie testuje aplikacje ochronne na różnych platformach systemowych od Linuksa, przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Certyfikację VB100 otrzymują wyłącznie produkty, które wykryły podczas skanowania na żądanie wszystkie wirusy z kategorii rozprzestrzeniających się („In-the-wild”) oraz równocześnie nie wygenerowały żadnego fałszywego alarmu tzn. nie wskazały bezpiecznych plików jako złośliwe programy.

Lista zagrożeń „In-the-wild” użyta w testach tworzona jest niezależnie od Virus Bulletin – powstaje dzięki wspólnej pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa z laboratoriów wielu producentów rozwiązań antywirusowych zrzeszonych w organizacji Wildlist. Lista obejmuje zagrożenia, które zostały wykryte przez producentów jako aktualnie rozprzestrzeniające się „na wolności” i stanowi podstawę testowania programów antywirusowych przez różne organizacje. Jeśli dane rozwiązanie wykrywa wirusy z listy oznacza to, że chroni ono przed najgroźniejszymi obecnie wirusami, robakami, końmi trojańskimi itp.

Darmowe wersje testowe rozwiązań firmy ESET można pobrać z www.eset.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu