Wrocławski MIS wśród liderów rynku IT

MIS S.A. – wrocławska firma dostarczająca systemy IT zwiększające efektywność i zarządzanie organizacjami – znalazła się w czołówce polskich firm informatycznych o największym wzroście przychodów. W ciągu dwóch lat firma zwiększyła sprzedaż o ponad 70 procent.

Spółka MIS znalazła się na 16. miejscu w rankingu sześćdziesięciu firm informatycznych o największym wzroście przychodów w latach 2007-2008 opublikowanym w najnowszym Raporcie „Computerworld TOP 200”. Publikacja przedstawia pełny obraz polskiego rynku teleinformatycznego w 2008 roku. W poszczególnych zestawieniach porównano kondycję polskich firm, analizując szczegółowo dane finansowe, zatrudnienie i sprzedaż dla poszczególnych sektorów gospodarki.

MIS S.A. osiągnęła w 2008 roku przychody w wysokości 9 397 500 zł, podczas gdy w 2007 roku wyniosły one 5 453 000 zł. Wynik ten zapewnił firmie nie tylko wysokie miejsce wśród firm o największej dynamice przychodów, ale również noty w ośmiu innych zestawieniach. Spółka znalazła się wśród liderów firm informatycznych świadczących usługi, tworzących oprogramowanie na zamówienie oraz osiągających przychody z obsługi takich sektorów jak administracja, budownictwo, dostawcy elektryczności, gazu, ciepła i wody.

Ranking pokazuje, że mimo załamania gospodarczego i zapowiadanych w poprzednim roku ciężkich czasów dla branży IT, większość firm nie odczuwa skutków kryzysu, a nawet osiąga jeszcze wyższe wyniki niż w poprzednich latach. – Rzeczywiście odnotowywaliśmy rekordowy popyt na nasze usługi. Znajdzie to zapewne odzwierciedlenie w przychodach firmy za 2009 rok. Dla nas kryzys jest szansą na rozwój – mówi Marcel Kasprzak, prezes MIS S.A. – Kryzysy gospodarcze mają to do siebie, że weryfikują rynek. Pozostają tylko najsilniejsi, którzy szukają nowych sposobów na zwiększenie efektywności. Wdrożenie oprogramowania wspierającego zarządzanie jest więc nie tylko szansą na przetrwanie kryzysu, ale nawet na wzmocnienie pozycji na rynku – dodaje.

Coroczny raport „Computerworld TOP 200” jest jedną z najważniejszych pozycji branżowych IT w Polsce. Listy rankingowe zawierają wszechstronne analizy kondycji finansowej największych firm informatycznych, ich strategii biznesowych, sprzedaży dla poszczególnych sektorów gospodarki i zasobów kadrowych. Publikowane zestawienia umożliwiają weryfikację pozycji i obszaru działalności dystrybutorów, producentów, firm szkoleniowych i doradczych. Raporty TOP200 pozwalają także obserwować rozwój rynku IT w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu