Oracle kupuje zasoby własnosci intelektualnej firmy Conformia

przez | 22/06/2009

Firma Oracle poinformowała o nabyciu zasobów własności intelektualnej firmy Conformia Software.

Oprogramowanie Product and Process Lifecycle Management (PPLM) firmy Conformia oferuje unikalne możliwości firmom związanym z dziedziną nauk przyrodniczych. Obejmują one zarządzanie opracowywaniem i przekazywaniem do produkcji leków zawierających komponenty biologiczne, farmaceutyczne i chemiczne.

Oracle zamierza zintegrować produkt i technologię firmy Conformia z produktem Oracle Agile PLM, co pozwoli uzyskać kompleksowe rozwiązanie do zarządzania procesami opracowywania, pakowania i wprowadzania do sprzedaży leków.

Oracle planuje umożliwienie integracji rozwiązania z aplikacjami Oracle i Oracle Health Sciences oraz z systemami pochodzącymi od innych dostawców.

Takie połączenie produktów pozwoli firmom farmaceutycznym i biotechnologicznym szybciej tworzyć innowacyjne rozwiązania, spełniać wymagania ustawowe i poprawić wydajność.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

„Zastosowanie technologii uzyskanej od Conformia Software dowodzi zaangażowania firmy Oracle w zapewnianie klientom zróżnicowanych, gotowych do zastosowania i dostosowanych do potrzeb branży rozwiązań” — powiedział Hardeep Gulati, wiceprezes ds. strategii rozwoju produktów PLM w firmie Oracle. „Nasza oferta oprogramowania PLM zapewnia klientom z sektora nauk przyrodniczych kompletne rozwiązanie do zarządzania całym cyklem życia procesów produkcji i dystrybucji produktów farmaceutycznych oraz biotechnologicznych.”