Już za dwa tygodnie rusza Brave Festival

Wielkie odliczanie rozpoczęte. Jeszcze tylko 14 dni dzieli nas do festiwalu, na który do Wrocławia przyjadą artyści znad Bajkału, z dżungli Tanzanii, indyjskiego klasztoru, czy algierskich pustyni. Ale Brave Festival to nie tylko różnorodność narodowości – to przede wszystkim odkrywanie nieznanych rytuałów, modlitw i wierzeń oraz poruszające spotkania z autentycznymi twórcami ginących kultur.

W tym roku twórcy festiwalu, zgodnie z jego przesłaniem, podejmują odważny temat modlitw świata. Modlitwy te będą reprezentowane przez kilkanaście kultów, rytuałów oraz obrzędów z najdalszych zakątków globu. Koreańska szamanka odprawiająca rytuał nad brzegiem Odry, lamowie tybetańscy sypiący piaskową mandalę w intencji pokoju, kobiety pustyni z plemienia Tuaregów grające na świętych instrumentach imzad, tancerze z Indii, w których wciela się starożytne bóstwo, zaklinacze deszczu z buszów Tanzanii i kilkanaście innych, fascynujących i zapomnianych obrzędów – to jedynie namiastka duchowości świata, którą będziemy mogli zobaczyć w trakcie piątej edycji Brave Festival.

W programie wydarzenia znajdzie się także Zikr, czyli modlitwa czeczeńskich kobiet z gór Kaukazu, w której na widowni uczestniczyć będą mogły jedynie kobiety. Tegoroczna edycja będzie także bogata w elementy polskie, reprezentowane przez Teatr Zar i Teatr Pieśni Kozła, wystawę przygotowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolinskich oraz niezwykłe przedstawienie Makbeta w wykonaniu więźniów z Kłodzka. Po raz pierwszy, w pięcioletniej historii festiwalu, jednym z jego nurtów będzie projekt Brave Kids, w trakcie którego wystąpią dziecięce grupy pochodzące z miejsc szczególnie dotkniętych doświadczeniami konfliktów zbrojnych i problemów społecznych: Ugandy, Ruandy i Nepalu. Osobnym wydarzeniem będzie także pięciodniowy cykl filmowy, w trakcie którego zaprezentowanych zostanie 30 dokumentów z całego świata. Festiwalowi towarzyszyć będą także wystawy, warsztaty oraz spotkania z artystami.

Jak co roku w trakcie festiwalu będziemy mieć możliwość spotkania nie tyle z zawodowymi artystami, ile autentycznymi, szczerymi odtwórcami danej kultury, którzy nie boją się celebrować swoich tradycji często w niesprzyjających warunkach społecznych. Po kilku edycjach festiwalu widać, że wykracza on poza formułę wydarzenia kulturalnego. Brave to projekt, którego konsekwencje mają znaczenie dla naszej wspólnej przyszłości. Uświadamiamy sobie dzięki niemu, co możemy za chwilę utracić.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-11 lipca we Wrocławiu. Informacje dotyczące festiwalu oraz zakupu biletów można znaleźć na stronie www.bravefestival.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu