Euronet rozpoczyna współpracę z Bankiem BGŻ

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, podpisał umowę z Bankiem BGŻ. To już 18 bank na rynku polskim, który rozpoczął współpracę z firmą Euronet w zakresie udostępnienia klientom urządzeń należących do sieci.

Od początku lipca klienci Banku BGŻ posiadający konta osobiste w ramach Planu Standardowego oraz Aktywnego, mogą realizować transakcje w 2000 bankomatów Euronet bez prowizji. Korzystając z urządzeń należących do sieci Euronet, będą mieli do dyspozycji wypłatę gotówki, sprawdzenie salda konta oraz zakup doładowań kart telefonicznych pre-paid.

„Dzięki podpisanej umowie klienci Banku BGŻ znaleźli się w gronie blisko 65% posiadaczy kart płatniczych w całym kraju, którzy mogą korzystać z bankomatów Euronet bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach”. – powiedział Marek Szafirski, prezes firmy Euronet w Polsce. „Od kilkunastu lat konsekwentnie zwiększamy liczbę naszych urządzeń oraz ich funkcjonalność. Dzięki temu wszystkie banki, które nawiązują współpracę z Euronetem zwiększają swobodę dostępu klientów do gotówki, a tym samym atrakcyjność swojej oferty” – dodaje Marek Szafirski.

Firma Euronet dysponuje obecnie największą pod względem preferencyjnych opłat siecią bankomatów w Polsce. Klienci BGŻ będą mogli korzystać z niej na takich samych zasadach jak w przypadku bankomatów własnych należących do Banku.

– Dzięki współpracy z Euronetem sieć bezprowizyjnych bankomatów udostępnianych naszym klientom wzrosła do niemal 5000 – powiedział Michał Gajewski wiceprezes Banku BGŻ.

BGŻ to już 18 bank w kraju, który nawiązał współpracę z firmą w zakresie uczestnictwa w sieci Euronet oraz zarządzania bankomatami należącymi do banków. Partnerami firmy są również: Alior Bank, Bank BPH, Bank Pekao SA, Bank Handlowy, Deutsche Bank PBC, Getin Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, Kredyt Bank, Lukas Bank, Nordea Bank, mBank, Multibank, Polbank, Raiffeisen Bank, SKOK oraz Sygma Bank. Dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci oraz nawiązywaniu współpracy z wiodącymi bankami Euronet zarządza łącznie już co piątym bankomatem w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu