BCT uhonorowany prestiżową nagrodą Forum Jakości Quality International

przez | 22/06/2009

Konkurs Forum Jakości Quality International 2009 został rozstrzygnięty. Wniosek Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego Sp. z o.o.  został wysoko oceniony przez Kapitułę konkursu, tym samym BCT znalazł się w gronie laureatów, otrzymując Brązowe Godło QI. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii QI services – usługi najwyższej jakości, w grupie podmiotów powyżej 100 pracowników.

„Kładziemy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług. To wyróżnienie świadczy, iż zostaliśmy docenieni, mamy nadzieję, że taką samą opinię mają o nas nasi klienci oraz partnerzy handlowi, w końcu robimy to właśnie dla nich.” – komentuje Jan Nowak, wiceprezes BCT, kpt. ż. w.

Wysoką jakość usług w BCT gwarantuje nowoczesny sprzęt, dostosowany system zarządzania oraz wykwalifikowana załoga terminalu. Brązowe Godło QI przyznane przez Forum Jakości Quality International 2009 nie jest pierwszym tego typu wyróżnieniem, które ma na swoim koncie BCT. Certyfikaty ISO czy HAACP, uzyskana „Gazela Biznesu 2007” oraz „Wehikuł Czasu 2007” potwierdzają wysokie standardy obowiązujące w BCT. Doceniła je również gazeta Jane’s Transport Finance, przyznając Grupie ICTSI The Port Finance Deal of the Year jako dowód uznania za pozyskanie do swoich struktur Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT. Natomiast nagroda „FULL – AHEAD” została przyznana BCT przez Międzynarodowe Targi Gdańskie i PROMARE, wydawcę „Namiarów na Morze i Handel”, za skalę biznesu w portach polskich w 2004 roku.

Konkurs Forum Jakości Quality International jest przedsięwzięciem skierowanym do działających na terytorium Polski instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub/i systemu zarządzania – organizacji mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie.

Organizatorem wydarzenia jest redakcja portalu internetowego „Forum Biznesu”. Konkurs ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług. Patronatami wydarzenia są: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.