Badanie Money.pl: 39 proc. wakacje spędzi w kraju, 34 proc. za granicą

Tagi:

Na wakacje w Polsce większość z nas wyda do tysiąca złotych na osobę. Na wyjazd za granicę dwa razy więcej – tak wynika z ankiety Money.pl.

Ten ostatni wariant zamierza wybrać co trzeci internauta Money.pl. Więcej osób – bo prawie 40 procent – spędzi wakacje w kraju. Niecałe 30 procent ankietowanych internautów nie planuje urlopowego wyjazdu.

Bardzo mało osób poświęci wakacje, na to aby zarobić za granicą. Na saksy wyjedzie tylko trzy procent ankietowanych.

Ponad 80 procent ankietowanych planując urlop w kraju i za granicą poświęci na niego nie więcej niż dwa tygodnie. Pozostali planują wakacje trzytygodniowe lub nawet dłuższe.

Blisko jedna piąta z tych, którzy pozostaną w kraju, przeznaczy urlop na wyremontowanie mieszkania, na naukę, dodatkową pracę lub odwiedzi rodzinę.

Ponad dwie trzecie internautów Money.pl planując urlop w Polsce wybiera Bałtyk i jeziora. W zdecydowanej mniejszości są miłośnicy górskich wędrówek czy odwiedzający inne miasta.

Z zagranicznych miejsc rywalizację wygrywają Chorwacja i Hiszpania. Młodzi ankietowani częściej wskazywali Egipt i Chorwację. Starsi częściej wybierali Turcję i Grecję. Dla dobrze zarabiających przedsiębiorców – od ponad trzech tysięcy złotych – najbardziej jazzy jest Hiszpania.

Ankietowani przez Money.pl wskazywali też Bułgarię, Francję, Tunezję, Portugalię, Wielką Brytanię, czy kraje skandynawskie, ale tam zamierza pojechać od 2 do 5 proc.

http://manager.money.pl/styl/sport_podroze/artykul/polacy;ruszyli;na;wakacje;jak;i;za;ile;je;spedza,167,0,482983.html

Ankietę przeprowadzono w dniach 16-19 czerwca  wśród 5400 użytkowników portalu Money.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu