„Szlacheckie Lato z Radiem” i Cisowianką

Już 22 czerwca na antenie Programu I Polskiego Radia rozpocznie się kolejna odsłona „Lata z Radiem”. W tym roku wspólnym mianownikiem dla audycji oraz cyklu koncertów, które odbędą się w 10 miastach Polski, będą motywy szlachecko-kulinarne. Partnerem trasy wiodącej szlakiem polskich zamków jest producent wody mineralnej – Cisowianka.

22 czerwca na antenie Programu I Polskiego Radia rozpocznie się letnia akcja Jedynki, która w tym roku przebiega pod hasłem ”Szlacheckie Lato z Radiem”. Punktualnie o 9.00 usłyszymy dźwięki Polki Dziadek, która od 1971 roku stała się sygnałem rozpoznawczym akcji. Po raz pierwszy we wszystkich audycjach radiowych  poświęconych wydarzeniu obecna będzie Cisowianka, która została parterem „Lata z Radiem”. Dzięki jej zaangażowaniu powstaną relacje z organizowanych w różnych miejscach kraju imprez, a na antenie Jedynki zostanie przeprowadzony duży konkurs dla słuchaczy z atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku po raz pierwszy Cisowianka będzie tak wyraźnie obecna w radiu. Audycja będzie trwała bowiem prawie dwa miesiące. – mówi Edyta Bilska, Marketing Manager Cisowianki. Wiemy, że „Lato z Radiem” jest znane i doceniane przez słuchaczy. Cieszy nas fakt, że w tym roku oparte jest ono na motywach szlachecko-kulinarnych. W czasie imprez, a także na antenie będzie mowa o dobrych polskich obyczajach, rycerskości, honorze, waleczności, a także o wyśmienitej kuchni staropolskiej. Są to ważne także dla Cisowianki wartości, o których warto pamiętać i mówić, dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie tego wydarzenia.

„Szlacheckie Lato z Radiem” zwita w tym roku do 10 miast: Bolkowa (27.06), Uniejowa (4.07), Nidzicy (11.07), Grunwaldu (18.7), Rawy Mazowieckiej (25.07), Gniewu (1.08), Chwarszczanów (08.08), Darłowa (15.08), Łęczycy (22.08) i Bydgoszczy (29.08). Co więcej, zorganizowane zostaną dwa dodatkowe koncerty: pierwszy, na „Powitanie Lata”, odbędzie się już 20 czerwca w Nieporęcie. „Pożegnanie lata” nastąpi natomiast 5 września w Łodzi.

Audycje „Lata z Radiem” poprowadzą w Programie Pierwszym m.in. znane z programu „Cztery pory roku” prezenterki: Marta Kielczyk, Sława Bieńczycka i Paula Michalik. Dla słuchaczy przygotowano również słuchowisko zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia. Przez dwa miesiące na antenie pojawiać się będą fragmenty książki „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego, w której nagraniu wzięło udział wielu znanych aktorów. Szczegóły dotyczące zarówno audycji, jak i trasy „Lata z Radiem” poznamy na konferencji prasowej, która odbędzie się 22 czerwca w Warszawie.

Cisowianka to naturalna woda mineralna pochodząca z nałęczowskich pokładów wodonośnych. Jej historia jest nierozerwalnie związana z miejscem wydobycia – zielonym regionem Płaskowyżu Nałęczowskiego. Nizinny klimat, urocze i ciche zakątki to miejsce gwarantujące wodzie harmonię minerałów, krystaliczną czystość i unikalny smak. Cisowianka jest wodą średniozmineralizowaną. Oznacza to, że można ją bezpiecznie pić bez ograniczeń każdego dnia. Jest także wodą niskosodową – to ważne, ponieważ nasza codzienna dieta zawiera na ogół dosyć dużo sodu.

Cisowianka powstała w 1979r. Już od samego początku stała się bardzo popularną i lubianą wodą w regionie lubelskim (początkowo tylko tutaj była sprzedawana). W latach 80-tych Cisowianka trafiła na Śląsk, jako ekwiwalent za węgiel. Tu także szybko stała się bardzo popularna. Zapotrzebowanie na nią było tak duże, że zaczęła być towarem deficytowym. Początek nowego wieku to dla Cisowianki czas, w którym poznała ją cała Polska. Systematycznie zyskuje nowych zwolenników, będąc obecnie już drugą pod względem popularności wodą w Polsce!

Od listopada 2008 roku Cisowianka jest partnerem akcji „Woda dla Sudanu” organizowanej przez Polską Akcję Humanitraną. Dzięki jej wsparciu ma szansę powstać 11 studni w Sudanie Południowym, regionie o katastrofalnej sytuacji wodnej. Studnie zapewnią dostęp do czystej wody dla ok. 11 tys. mieszkańców. Zaledwie w ciągu pierwszych miesięcy trwania akcji Cisowianka i PAH zebrały wystarczające środki na budowę pierwszej studni, która stanie się źródłem wody dla ok. 1000 osób.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu