Zbliża się finał konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition

Już 1 lipca w warszawskim Loft 44 odbędzie się wielki finał Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition. Wtedy też poznamy zwycięzcę konkursu, który będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale w Londynie. 

Gin i szkło

Konkurs Bombay Sapphire Designer Glass Competition od lat wzbudza ogromne zainteresowanie młodych artystów, dla których jest okazją, by dołączyć do grona najlepszych designerów. W tym roku konkurs organizowany jest w Polsce już po raz czwarty. Wzięło w nim udział 35 projektantów. Ich zadaniem było zaprojektowanie kieliszka koktajlowego inspirowanego smakiem i aromatem ginu Bombay Sapphire oraz designem jego butelki. Prace jury oceniało ze względu na ich wartość estetyczną, innowacyjność i oryginalność. Jury wśród zgłoszonych projektów wybrało 3 najlepsze, które zmierzą się w finale. Za najciekawsze i najbardziej oryginalne prace uznano projekty „Sapphire Eye” Eweliny Madej i Arkadiusza Banasia z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, „Sensuous Choice” Marty Tuszkiewicz z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i „Fullfilled” Olgi Dąbrowskiej z Politechniki w Krakowie oraz Adama Grocha z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie te kieliszki zostały prototypowane. Uczestnicy konkursu, podczas kilkudniowej wizyty w Krośnieńskich Hutach Szkła Krosno S.A., mogli wziąć udział w ich tworzeniu oraz zobaczyć jak wygląda praca przy wytwarzaniu szkła artystycznego.

Szafirowy zwycięzca

Zwycięzcę konkursu poznamy 1 lipca podczas gali w warszawskim Loft 44. Wtedy finałowe prace zostaną ocenione ponownie. Tym razem werdykt jury będzie dotyczył wykonanych kieliszków, a nie jak w pierwszym etapie konkursu ich projektów.  Kieliszek, który zdobędzie I miejsce będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale Bomby Sapphire Designer Glass Competition. Zwycięstwo pozwoli laureatowi dołączyć do grona najsłynniejszych projektantów. Początki swojej kariery z marką Bombay Sapphrie  łączą tacy designerzy jak Karim Rashid czy Eva Zeisel.

Głos publiczności

Podczas finału Bombay Sapphire Designer Glass Comptetiion zostanie przyznana jeszcze jedna nagroda – Polska Nagroda Publiczności. Otrzyma ją ta praca, która zwycięży w wirtualnym głosowaniu za pośrednictwem internetu. Do 26 czerwca, internauci na stronie www.bombaysapphire.com wybierają swojego faworyta. Spośród 10 projektów wytypowanych przez jury, mogą oni oddać swój głos na ten kieliszek, który ich zdaniem zasługuje na nagrodę. Projekt, który otrzyma najwięcej głosów, otrzyma Polską Nagrodę Publiczności. Na tej samej stronie można też znaleźć dodatkowe informacje na temat konkursu, projektów oraz zeszłorocznych zwycięzców.

Partnerami Konkursu są Krośnieńskie Huty Szkła S.A. oraz magazyn 2+3D.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu