Tieto Polska wśród największych eksporterów z branży IT

W połowie czerwca ukazała się kolejna edycja prestiżowego raportu „Computerworld TOP 200”, zawierająca dane o największych firmach działających na polskim rynku IT w 2008 roku.

Wśród wielu analizowanych segmentów tego rynku, pojawiło się także zestawienie firm osiągających przychody z eksportu usług, sprzętu i oprogramowania. Polski oddział TIETO Corporation znalazł się w gronie największych eksporterów i zajął trzecie miejsce w tej kategorii.

„Obecność na tak wysokim miejscu jest dla nas powodem do bardzo dużej satysfakcji. Trzecie miejsce w tym rankingu, i to w ciągu niespełna 4 lat obecności na polskim rynku to spore osiągnięcie. Głównym architektem i autorem tego sukcesu jest przede wszystkim nasz 600 osobowy zespół pracujący nad zaawansowanymi rozwiązaniami dla największych koncernów telekomunikacyjnych świata. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym pracownikom, będziemy w stanie wykorzystać obiecujące perspektywy, jakie przed są nami za równo na rynkach międzynarodowych jak i w Polsce” – mówi Lucyna Chwastowska, R&D Director i Członek Zarządu w Tieto Polska.

Firma Tieto jest międzynarodowym koncernem informatycznym, świadczącym pełen zakres usług w zakresie budowy, rozwoju i utrzymania w ruchu systemów informatycznych.

W tej chwili ma swoje oddziały w niemal 30 krajach, w tym także w Polsce i zatrudnia ok 16 tys. osób. W roku 2008 sprzedaż netto Tieto osiągnęła wynik: 1865,7 mln EURO. Firma jest też notowana na giełdach w Helsinkach i Sztokholmie.

W Polsce Tieto ma dwa biura: w Szczecinie i we Wrocławiu. Zatrudnia ok. 600 osób a obroty netto za rok 2008 wyniosły 59,8 mln Złotych. Głównym obszarem działalności są usługi programistyczne m.in. dla telekomunikacji, w tym rozwiązania mobilne. Wybranymi klientami polskiego oddziału Tieto są m.in. Nokia, Continental, Nokia Siemens Networks, ST-Ericsson czy Sony Ericsson.

Więcej; www.tieto.pl i www.tieto.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu