Specjalistyczne forum „Laboratorium – Przeglądu Ogólnopolskiego”

Interesują Cię zagadnienia związane z funkcjonowaniem laboratoriów? A może jesteś studentem i szukasz informacji niezbędnych w toku nauki? Do tej pory rzadko udawało Ci się otrzymać fachową pomoc w odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Czy poszukujesz pracy w laboratorium lub interesują Cię ciekawe oferty innych stanowisk pracy wymagające wiedzy laboratoryjnej? Teraz nie musisz już przeszukiwać dziesiątek stron internetowych w celu znalezienia rzetelnych informacji. Większość informacji już wkrótce znajdziesz się na stronach specjalistycznego forum internetowego.

Na początku czerwca redakcja czasopisma „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski”, branżowego miesięcznika Wydawnictwa ELAMED z Katowic, uruchomiła specjalistyczne forum internetowe. Do prezentowania na nim swoich opinii zachęca wszystkie osoby interesujące się działalnością wszelkiego typu laboratoriów. Choć forum rozpoczęło dopiero swoją działalność, już cieszy się dużym zainteresowaniem. Forum ma charakter otwarty. Być może pojawią się działy związane z akredytacją laboratoriów, metodami stosowanymi w laboratoriach, sprzętem, a nawet modą laboratoryjną. Wszystko zależy od inwencji internautów. Redakcja zachęca do podejmowania nowych wątków.

Żmudne i często nieefektywne poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania z pewnością zostanie ułatwione dzięki możliwości zadania ich na forum. Odpowiadać będą naukowcy i praktycy od lat zajmujący się zagadnieniami laboratoriów. Wśród nich m.in. wybitni specjaliści współpracujący z redakcją i publikujący w „Laboratorium – Przeglądzie Ogólnopolskim”. Dynamizmu forum z pewnością dodadzą studenci aktywnie działający w uczelnianych kołach naukowych.

„Forum ma być nie tylko miejscem wymiany opinii, ale także bazą informacji, gdzie z łatwością będzie można znaleźć odpowiedzi na często złożone merytorycznie pytania. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie użytkowników, zarówno co do jego formy, jak i treści. Naszym celem jest stworzenie kompetentnego źródła wiedzy oraz miejsca, w którym, ludzie związani z laboratoriami, będą mogli wymienić poglądy na specjalistyczne tematy. Forum jest również sposobem na integrację branży i wszystkich osób interesujących się poruszaną tematyką” – mówi Mirosław Danch, redaktor naczelny „Laboratorium – Przeglądu Ogólnopolskiego”.

Redakcja zachęca do aktywnego komentowania i dzielenia się opiniami tak na tematy branżowe, jak i tematy związane z funkcjonowaniem samego forum. „Chcielibyśmy, aby to miejsce otwierało drogę do odkrywania meandrów pracy laboratoryjnej” – podsumowuje Mirosław Danch”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu