Park Kulturowy Twierdzy Warszawa – otwarte warsztaty projektowe

przez | 19/06/2009

W ramach prac nad stworzeniem planu ochrony parku kulturowego zespołu XIX-wiecznych fortyfikacji Twierdzy Warszawa zapraszamy na dwudniowe seminarium, dyskusję oraz warsztaty projektowe w sali teatralnej Fortu Sokolnickiego w dniach 20-21 czerwca 2009 roku.

Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Warszawy, środowiska naukowe, instytucje i urzędy. Udział w warsztatach projektowych kierujemy przede wszystkim do architektów i urbanistów, architektów krajobrazu, ekologów oraz socjologów i historyków sztuki.

Chęć uczestnictwa w warsztatach, propozycje tematów i pytania można było przesyłać do wczoraj, (18 czerwca) na adres: info@twierdzawarszawa.pl.

Seminarium jest organizowane w ramach działań informacyjno-konsultacyjnych wobec planowanego powołania parku kulturowego zespołu XIX-wiecznej Twierdzy Warszawa, obejmującego obiekty i tereny związane z warszawskim systemem fortyfikacji rosyjskich.

Udział i wystąpienie w seminarium zapowiedziało szerokie grono specjalistów z całego kraju. Tematyka wykładów przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy i wymiany doświadczeń z zakresu identyfikacji i ochrony systemów fortyfikacyjnych, zarządzania dziedzictwem kulturowym, planowania przestrzennego i przemian historycznych systemów miejskich, a także roli partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzennym Warszawy.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: www.twierdzawarszawa.pl

Organizator: Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków