Nowa wersja programu umożliwia wdrożenie w trybie lokalnym, „w chmurze” oraz na urządzeniach mobilnych

QlikTech, światowy lider w rozwoju technologii Business Intelligence, ogłosił wprowadzenie na rynek dziewiątej odsłony aplikacji QlikView. Już pierwsza wersja tego narzędzia BI, analizującego dane operacyjne w czasie rzeczywistym, wysoko ustawiła poprzeczkę dla standardów analizy biznesowej w zakresie prostoty użytkowania i czasu osiągania korzyści. QlikView 9, korzystając z osiągnięć wcześniejszych wersji, jako pierwsze narzędzie BI wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich zwykłych i zaawansowanych użytkowników biznesowych. Sprawdza się w każdej skali wdrożenia, na dowolnej platformie i jest dostępne zawsze i wszędzie – lokalnie, w „chmurze”, za pomocą laptopa i telefonu komórkowego. QlikView 9 podwyższa również standardy efektywności w zarządzaniu przedsiębiorstwem, przetwarzania danych w czasie rzeczywistym i raportowania.

Oto zalety QlikView 9 w skrócie:

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem—obsługa wdrożeń na dużą skalę, zbiorów danych, analiza danych w czasie rzeczywistym i tworzenie raportów w formacie PDF
  • Dostępność na platformie Cloud Computing —za pośrednictwem serwisu Amazon Elastic Compute Cloud (EC2)
  • QlikView Mobile—wersja dla telefonów komórkowych, dostępna dla użytkowników platform Java Mobile i iPhone
  • QlikView Personal Edition— dostępne do pobrania darmowe narzędzie programistyczne do użytku osobistego
  • Prostota i funkcjonalność—udoskonalona oprawa graficzna i opcje wyszukiwania

„Przemysł BI przechodzi właśnie zasadnicze zmiany” – powiedział Lars Björk, dyrektor zarządzający firmy QlikTech. „O zastosowaniu danego produktu decyduje teraz jego funkcjonalność i czas, w jakim pozwala ono odnieść korzyści, o czym najlepiej świadczy dotychczasowy dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa. Tradycyjni dostawcy narzędzi analizy biznesowej przeżywają natomiast znaczny spadek przychodów, utrzymując się głównie z usług oraz umów wsparcia technicznego. QlikView 9 to idealne rozwiązanie dla firm, które mają dosyć nieudanych prób wdrażania aplikacji BI pochodzących od innych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna doceniać zalety korzystania z naszego produktu, który zapewnia im o wiele większą skuteczność w realizacji projektów”.

Wdrażanie w „chmurze”. QlikView 9 oferuje możliwość wdrożenia w tzw. „chmurze”, czyli na platformie Cloud Computingowej. Pozwala to na jeszcze większe skrócenie czasu osiągania korzyści, skalowanie wydajności „w biegu” i korzystanie ze struktur niższych kosztów początkowych. Firmy korzystające z aplikacji QlikView 9 w „chmurze” mają do dyspozycji jej elastyczną skalowalność, kompatybilność z wszystkimi platformami i zerowe koszty infrastruktury. Wdrożenie narzędzia na platformie Cloud Computingowej zajmuje zaledwie 15 minut – wszystko dzięki wykorzystywanemu przez firmę QlikTech nowoczesnemu serwisowi Amazon, Elastic Compute Cloud (EC2), który zapewnia maksymalną szybkość, niezawodność i dostęp.

Potęga interaktywnego mobilnego dostępu. QlikView 9 to pierwsze narzędzie BI dostępne w wersji mobilnej, które zapewnia pełną interaktywność analizy biznesowej, wykorzystując przy tym funkcjonalność najnowocześniejszych urządzeń przenośnych. Aplikacja ta obsługuje większość dostępnych platform mobilnych, w tym Apple iPhone, BlackBerry i Symbian.

Większe możliwości dla przedsiębiorstw. Wiele dużych organizacji już zaufało QlikView. Najnowsza wersja narzędzia pozwala na wdrożenie na jeszcze większą skalę dzięki udoskonaleniom w zakresie łatwości zarządzania, wydajności i skalowania, analizy danych w czasie rzeczywistym i tworzenia raportów:

Wydajność i skalowanie

  • Równoważenie obciążenia—narzędzie automatycznie wykrywa obciążenie kilku połączonych ze sobą serwerów QlikView i przekierowuje użytkowników w celu lepszego zagospodarowania pamięcią i skrócenia czasu odpowiedzi.
  • Duże ilości danych—obsługa zbiorów danych o miliardach rekordów, spełniająca wymogi nawet największych przedsiębiorstw.
  • Współpraca cienkich klientów AJAX i Java—pozwala na wymianę obiektów między użytkownikami i obiektów współużytkowanych za pośrednictwem przeglądarki. Ułatwia to wymianę i analizę danych, zapewniając przy tym, że wszyscy użytkownicy mają dostęp do tej samej ich wersji.

Analiza danych w czasie rzeczywistym

Zasilanie danymi w trybie on-line i „push”—dane znajdujące się w pamięci są uaktualniane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu analiza przy użyciu narzędzia QlikView w pełni odzwierciedla rzeczywistość w środowiskach biznesowych o kluczowym znaczeniu. Na przykład, instytucje finansowe mają możliwość monitorowania i analizy tendencji w obrotach akcjami; producenci mogą śledzić wydajność swoich zakładów, opóźnienia w produkcji i wyniki poszczególnych pracowników; natomiast w infoliniach aplikacja ta pozwala na oszacowanie objętości kolejek i przeciętnego czasu odpowiedzi.

Tworzenie raportów

Tworzenie i dystrybucja raportów w formacie PDF—funkcja ta jest idealnie wkomponowana w pozostałe procesy aplikacji QlikView, zapewniając automatyczne dotarcie raportów statycznych tam, gdzie są potrzebne. Dzieje się to w czasie zbliżonym do rzeczywistego, dzięki czemu zawarte w raportach dane są aktualne i istotne w danej chwili. Raporty w formacie PDF może również wytworzyć i wydrukować każdy użytkownik QlikView korzystający z narzędzia za pośrednictwem sieci.

W QlikView 9 każdy może tworzyć własne aplikacje analityczne – za darmo

Dzięki QlikView Personal Edition – w pełni funkcjonalnemu, dostępnemu do pobrania darmowemu narzędziu analitycznemu do użytku osobistego – tworzenie własnych aplikacji przestaje być domeną zaawansowanych użytkowników. Narzędzie to stanowi przełom w przemyśle BI – inni dostawcy pozwalają korzystać jedynie z wersji testowych swoich aplikacji, i to przez ograniczony okres czasu. QlikView Personal Edition, jako jedyne narzędzie tego typu, oferuje nieograniczony dostęp do wszystkich swoich funkcji. Za jego pomocą każdy – nawet osoby bez doświadczenia i przeszkolenia w tej dziedzinie – może bez najmniejszych problemów stworzyć własną aplikację QlikView, dostosowaną do indywidualnych potrzeb, w każdym środowisku. Oprócz tego, aby wspierać rozwój nowych aplikacji QlikView, równolegle z narzędziem QlikView Personal Edition utworzyliśmy nową społeczność internetową pod adresem community.qlikview.com.

Zaawansowana opcja globalnego wyszukiwanie. Najnowsza wersja QlikView dostarcza najbardziej kompleksową funkcję globalnego wyszukiwania w całym przemyśle BI. Pozwala ona użytkownikom na jednoczesne przeszukanie wszystkich obszarów za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Aplikacja QlikView wyświetla dostępne rezultaty wyszukiwania już w trakcie wpisywania słów kluczowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu