Milion ogłoszeń w serwisie autoaukcje.pl

Nowatorskie rozwiązania i 1 000 000 ogłoszeń to wyzwanie, przed którym stanęli twórcy serwisu www.autoaukcje.pl, we wrześniu 2008, kiedy serwis inaugurował rozpoczęcie działalności.

I już w czerwcu 2009 roku, czyli w niespełna rok – od wyznaczenia celu, plan został zrealizowany. Liczba ogłoszeń w serwisie przekroczyła magiczny milion i to o kilkadziesiąt tysięcy.

Wprowadzanie kolejnych użyteczności oraz uproszczeń w nawigacji, to działania jedynie ułatwiające ruch w serwisie. Prawdziwym wyzwaniem dla serwisów ogłoszeniowych  i aukcyjnych, jest napełnienie ich treścią, czyli ogłoszeniami.

– Analiza potrzeb Użytkowników serwisu autoaukcje.pl skłoniła nas do nawiązania współpracy z największym w Europie serwisem motoryzacyjnym mobile.de – mówi Bartłomiej Polak, project manager autoaukcje.pl. – Duża grupa osób zarejestrowanych  w naszym serwisie to właściciele komisów i dealerzy samochodowi.  Dla nich tak potężny serwis jak mobile.de, a teraz mobile.eu, to podstawowe narzędzie pracy. Współpraca serwisów, oznacza przede wszystkim ułatwienie i skrócenie drogi dotarcia do Klienta – wyjaśnia Polak.

Kooperacja serwisów to także wymierne korzyści dla Klientów, czyli osób poszukujących w Internecie odpowiedniego samochodu. – Połączenie naszego serwisu www.autoaukcje.pl   z serwisem www.mobile.eu daje naszym użytkownikom możliwość wyszukania odpowiedniego dla siebie auta nie tylko w Polsce, ale również na rynku niemieckim. Jestem przekonany, że zakończona właśnie integracja naszych serwisów przyspieszy przede wszystkim sam proces szukania auta – dodaje Bartłomiej Polak.

– Mobile.eu to platforma przygotowana specjalnie z myślą o Użytkownikach  z Polski, stąd współpraca między innymi z serwisem autoaukcje.pl – mówi Remigiusz Smoliński Country Manager mobile.eu. – Nasi Użytkownicy zyskują możliwość wygodniejszego przeglądania  i dodawania ofert do liczącej ponad 1,4 miliona ogłoszeń bazy z całej Europy – wyjaśnia  Smoliński, i dodaje, że mobile.de przez wiele lat ugruntował pozycję lidera wśród europejskich serwisów ogłoszeń pojazdów używanych. Dla niemieckich sprzedawców Polska stanowi największy rynek zbytu. Aż 31% samochodów sprzedawanych przez mobile.de trafia do Polski. Wielu polskich dealerów i komisów zdążyło zarejestrować się w serwisie mobile.de. Dzięki  mobile.eu, otrzymują narzędzie w języku polskim, posiadające zarazem pełną funkcjonalność niemieckiej platformy.

Warto zaznaczyć, że Użytkownicy serwisu autoaukcje.pl nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem z ogłoszeń mobile.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu