Kontomierz.pl dla każdego

przez | 19/06/2009

Kontomierz.pl –  narzędzie do zarządzania finansami osobistymi online – został wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności i udostępniony na kolejnych platformach.

Kontomierz.pl, udostępniony publicznie w połowie kwietnia przez spółkę Omnigence, umożliwia wgląd w finanse osobiste: udostępnia informacje nawet z kilku rachunków bankowych w jednym miejscu, na przejrzystych wykresach pokazuje, na co użytkownik przeznacza swoje pieniądze oraz sugeruje, gdzie może znaleźć oszczędności. Dzięki kolejnym innowacjom, narzędzie stało się jeszcze bardziej uniwersalne i prostsze w użyciu.

Wszystkie nowości są odpowiedzią na sugestie i uwagi użytkowników Kontomierza.

Spośród nich warto wyróżnić:

  1. możliwość zdefiniowania własnych kategorii wydatków przez użytkownika. Kontomierz.pl uczy się ich podobnie jak kategorii wprowadzonych przez twórców narzędzia i automatycznie kategoryzuje transakcje.
  2. Kontomierz.pl potrafi też zaimportować nie tylko historię kont bankowych, lecz również kart kredytowych. Na początek wprowadzono obsługę takich banków, jak: mBank, Citibank, BZWBK. W najbliższym czasie dodana zostanie obsługa kolejnych.
  3. Dzięki stworzeniu specjalnej pozaprzeglądarkowej wersji narzędzia do importu historii rachunków, dodane zostały systemy operacyjne Apple OS X oraz Linux i przeglądarki: Chrome, Safari oraz Opera. Obecnie więc Kontomierz.pl dostępny jest praktycznie na wszystkich systemach operacyjnych, na których działa Java 6 i we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach.
  4. Zespół pracujący przy rozwoju narzędzia zadbał o wygodę użytkowników wprowadzając kalkulator w pole kwoty, dzięki czemu Kontomierz sam dokona przeliczeń na podstawie wpisanych wyrażeń.

Zoptymalizowaliśmy sposób, w jaki Kontomierz.pl przypisuje kategorie transakcjom, umożliwiliśmy import historii z wielu banków tego samego typu w ramach jednego użytkownika (np. trzech kont mBanku), dzięki czemu można już zarządzać wydatkami rodziny jako całości – zapewnia Marcin Truszel, szef projektu. – Od momentu upublicznienia Kontomierza w połowie kwietnia, cały czas pracowaliśmy nad ulepszeniami, czego efektem są dziesiątki usprawnień, w tym poprawki w imporcie z banków czy liście transakcji. Oddajemy polskim użytkownikom naprawdę innowacyjne i bezpieczne narzędzie – dodaje.