Internauci wybierają Nikona

przez | 19/06/2009

Kupujemy.pl (www.kupujemy.pl), najdłużej działająca na rynku porównywarka cen, przedstawiła majowy raport dotyczący aparatów fotograficznych. Z analiz wynika, że zainteresowanie aparatami kompaktowymi spadło na rzecz rosnącej popularności lustrzanek. Wśród zapytań królował model Nikon D60.

Liderem w kategorii najpopularniejszych aparatów cyfrowych maja br. była lustrzanka cyfrowa Nikon D60. Zainteresowała ona 10,68% użytkowników działu Fotografia w porównywarce Kupujemy.pl. Kolejne miejsce zajął aparat cyfrowy Samsung S1070, zdobywając zainteresowanie 4,54% internautów. Lustrzanka cyfrowa Canon EOS 450D uplasowała się na trzeciej pozycji, pojawiając się w zapytaniach 4,44% odwiedzających Kupujemy.pl. Kolejne miejsca zajęły: lustrzanka cyfrowa Sony Alpha 300 (4,18% zapytań) oraz aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-TZ7 (3,60% zapytań).

pr4_kupujemy_pl_aparaty_cyfrowe_maj

„Wśród pierwszych pięciu najpopularniejszych modeli maja aż trzy to lustrzanki, co świadczy o tym, iż przybywa amatorów ambitniejszej fotografii” – mówi Mateusz Korniak z Kupujemy.pl. „Najprawdopodobniej rynek nasycił się już tzw. kompaktami – internauci poszukują teraz bardziej profesjonalnych modeli aparatów cyfrowych. Zachęca ich do tego również coraz bardziej atrakcyjna cena profesjonalnego sprzętu fotograficznego” – dodaje Korniak.

Ponad 800 modeli aparatów

W dziale Fotografia porównywarki cen Kupujemy.pl można znaleźć ponad 800 modeli aparatów cyfrowych. 80% z nich to tzw. kompakty. Dla każdego modelu aparatu wyświetlana jest minimum jedna oferta cenowa sklepu internetowego. Natomiast dla wybranego modelu lustrzanki wyświetlane są różnorodne oferty cenowe, gdyż wiele z nich sprzedawanych jest z różnymi obiektywami. Specjalne opcje na Kupujemy.pl, takie jak: producent, wielkość matrycy, seria czy zoom optyczny pozwalają zawęzić listę wyszukiwanych aparatów.

Lustrzanki tanieją od miesięcy

Analitycy porównywarki cen Kupujemy.pl zauważyli, iż lustrzanki w tym roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym, zanotowały tendencję zwyżkową. W maju 2009 r. pytało się o nie o 20% więcej internautów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W odróżnieniu od maja 2008 r., kiedy to najpopularniejszym aparatem był tzw. kompakt, serca polskiego internauty w maju br. zdobywają coraz tańsze lustrzanki.