Graphite z ekologiczną akcją edukacyjną „…z natury segreguję!”

Producent elektronarzędzi marki Graphite wsparł ogólnopolski cykl akcji „…z natury segreguję!”. Program ten jest częścią opracowanego przez Polski System Recyklingu, projektu „W Trosce o Naturę”. Program dofinansowywany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach programu W Trosce o Naturę na terenie całej Polski odbywają się ekologiczne akcje edukacyjne „…z natury segreguję!” skierowane do najmłodszych. Pierwszą odsłonę stanowiła rozpoczęta 27 kwietnia akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli z warszawskiej Białołęki. Podczas akcji edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się na czym polega recykling odpadów oraz w jaki sposób poprawnie  je segregować. Wiedzę tę zdobyli podczas specjalnie przygotowanych ekologicznych lekcji oraz poprzez działania praktyczne. Zajęcia odbyły się w placówkach, które zgłosiły chęć udziału w programie.

Równolegle z ekologiczną edukacją młodzi warszawiacy mieli okazję wzięcia udziału w konkursie towarzyszącemu akcji. Przed wszystkimi zaangażowanymi szkołami na czas trwania akcji ustawione zostały pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatów uczniowie umieszczali odpady w odpowiednich kontenerach. Kluczem do wygranej była trafność wyboru. Nagrody dla zwycięzców ufundował dystrybutor elektronarzędzi Graphite. – Zdajemy sobie sprawę z powagi zagadnienia jakim jest segregacja odpadów oraz z tego, że od poziomu świadomości najmłodszych zależeć będzie przyszłość naszego otoczenia – przekonuje Artur Jarczewski, przedstawiciel marki Graphite – Rozumiemy, że to na nas spoczywa odpowiedzialność, aby przekazać młodym ludziom wiedzę dotyczącą ochrony środowiska. Jako producenci wprowadzamy nowocześniejsze i bezpieczniejsze dla środowiska rozwiązania ale konieczne jest równoczesne budowanie świadomości dotyczącej ochrony środowiska naturalnego – dodaje.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas wielkiego finału, który odbył się 15 maja na warszawskiej Białołęce. Za najlepsze wyniki i zaangażowanie w akcję zostały nagrodzone 3 placówki, które otrzymały nagrody ufundowane przez markę Graphite. Podczas ceremonii zaprezentowane zostały także prace artystyczne dzieci z uczestniczących w programie szkół i przedszkoli. Dzieci przygotowały także liczne przedstawienia, skecze oraz wystawy ekologiczne.

Celem lokalnych akcji edukacyjnych „…z natury segreguję”  jest pokazanie najmłodszym mieszkańcom naszego kraju, jak bardzo potrzebna jest segregacja opakowań. Poprzez zabawę, ale również aktywny udział uczniów i przedszkolaków w zbiórce selektywnej opakowań, promujemy ideę recyklingu opakowań.  Z jednej strony dzieci współzawodniczą w zbiórce opakowań, a z drugiej dowiadują się czym jest ta selektywna zbiórka opakowań i ich późniejszy recykling – mówi Zofia Kabas, specjalista ds. marketingu PSR.

Honorowy Patronat nad akcją objął Jacek Kaznowski, Burmistrz Dzielnicy Białołęka, a obsługą komunalną programu zajęła się firma AG Complex z Warszawy. W sumie w akcji wzięło udział ponad 800 dzieci z przedszkoli oraz 3000 dzieci ze szkół podstawowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu