Forum dyskusyjne „Krajobraz warszawski”

Dziś, 19 czerwca, w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) w godz. 18.00 – 20.00 odbędzie się Forum Dyskusyjne „Krajobraz Warszawski” pt. „Przestrzeń publiczna, przestrzeń społeczna – Jak ocieplić nasze miasto?”

Udział wezmą: Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, Ewa Nekanda Trepka – Stołeczny Konserwator Zabytków, Tomasz Jastrun – Poeta.

Gośćmi spotkania będą: Krzysztof Domaradzki – Architekt, autor przebudowy ulicy Krakowskie Przedmieście, Jarosław Chołodecki  – Przedstawiciel Rady Ulicy Smolnej, Jerzy Porębski – Dziekan Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP, Patryk Zaremba – Przedstawiciel Forum Rozwoju Warszawy.

Moderatorem Forum będzie Tomasz Jastrun.

„Jak ocieplić nasze miasto?

Jak ożywić naszą zaniedbaną przestrzeń publiczną, jak ją ocieplić,  nadać miejscom taki charakter, tak by miały ludzki i przyjazny, a nawet czasami przytulny wymiar?

Rodzi się w Polsce świadomość, że ładna i przyjazna przestrzeń publiczna to dla miasta interes, przyciąga turystów, staje się wizytówką miejsca i przedmiotem dumy mieszkańców…

Wydaje się, że poplątały się języki współczesnej architektury, a my mieszkańcy miast, nie jesteśmy już pewni, czego chcemy; izolujemy się, a zarazem pragniemy być z innymi, żądamy przyjaznej przestrzeni publicznej i jednocześnie domagamy się bezpieczeństwa, co zwykle łączy się z zamknięciem, z wyłączaniem z życia miasta przestrzeni do tej pory otwartej dla wszystkich…

Architektura zawsze była pomnikiem stanu rzeczy ludzkiej cywilizacji, ta współczesna przypomina o jej kryzysie. I tak polska architektura lat wolności jest nie tylko znakomitym świadectwem naszych ambicji, zapóźnienia, skłócenia, zagubienia i niepokoju, ale też wyrazem nowych możliwości oraz wielkiej szansy estetycznej i cywilizacyjnej…”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu