Buggykiting – żeglowanie po piachu „Sport extremalny dla każdego”

Buggykiting polega na „żeglowaniu po lądzie lub piachu” przy pomocy wózka buggy i latawców pełniących rolę żagla. Tak właśnie jest zakwalifikowany przez międzynarodową organizację FISLY (International Federation of Sand and Land Yachting), jako klasa VIII. Klasy I-VII stanowią klasyczne jachty lądowe.

Sport ten dostarcza niezapomnianych wrażeń, dawkę adrenaliny (rekordy powyżej 100 km/h).

Jest to jedna z niewielu możliwości podróżowania przy pomocy sił natury. Na świecie organizowane są rajdy np. słynny Transat Des Sables w Mauretanii (Sahara)

Do uprawiania buggykitingu potrzebny jest wózek buggy i latawce. Odpowiedni sprzęt dobieramy w zależności od stopnia zaawansowania i celu, jaki chce się osiągnąć. Prostszy i bezpieczny dla osób początkujących lub profesjonalny, wymagający większych umiejętności, dla ludzi chcących się ścigać na regatach.

„Swoją latawcową pasję zacząłem w dzieciństwie od puszczania „wiropłatów” – latających zabawek dla dzieci, dostępnych tylko w nadmorskich kurortach PRL-u. Teraz z grupą przyjaciół chcemy  przybliżyć Polakom sport zwany buggykitingiem. W krajach Europy Zachodniej sport ten uprawiają całe rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie, mimo iż zaliczany jest on do sportów podwyższonego ryzyka. W naszym gronie określamy go jako „sport extremalny dla wygodnych”, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa. W każdej chwili można puścić latawiec i przerwać jazdę. Na polskim rynku eventowym  sport ten może stać się jedną z ciekawszych atrakcji imprez plenerowych. Tu świetnie sprawdzi się „powerkiting” w najprostszej postaci, czyli sama sztuka puszczania latawców pociągowych, pokaz i nauka akrobacji i tricków. Wyjazd na największą plażę Europy na wyspie Romo w Danii może być doskonałym sposobem na niezwykle  aktywne spędzenie urlopu lub długiego weekendu. Widok plaży o szerokości 4 kilometrów pozostaje w pamięci na całe życie” – mówi Max Makowski z Buggykiting.pl

Jeśli szukacie sportu, który da Wam sporą dawkę adrenaliny bez konieczności balansowania na krawędzi życia i śmierci, to jest to. Oczywiście zdarzają się kontuzje, ale przy odrobinie rozsądku, właściwym obuwiu, kasku i ochraniaczach, jesteście praktycznie niezniszczalni.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu