Akcja Lato w mieście 2009

Już 22 czerwca rozpoczyna się akcja Lato w mieście 2009 skierowana do wszystkich młodych warszawiaków – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Organizatorzy akcji przygotowali wiele atrakcji. Będą to m.in. rejsy przyrodnicze po Wiśle, wycieczki po stolicy, poznawanie innych kultur, pokazy najnowszych osiągnięć i odkrywanie tajników fizyki i astronomii, zajęcia muzyczne, plastyczne i sportowe.

Miasto st. Warszawa przygotowało dla dzieci i młodzieży 133 punkty dziennego pobytu, w których organizowane są zajęcia dla młodszych dzieci, 142 punkty zajęć specjalistycznych w szkołach, bibliotekach, domach kultury dla starszych dzieci i młodzieży oraz 50 obiektów w ośrodkach sportu i rekreacji.

Udział w akcji jest bezpłatny!

Wszystkie informacje o akcji Lato w mieście 2009, punktach dziennego pobytu i specjalistycznych znajdują się na stronach:

  1. www.lato.warszawa.pl
  2. www.um.warszawa.pl

Akcja trwa do 28 sierpnia i jej celem jest organizacja w sposób bezpieczny i atrakcyjny czasu wolnego dzieciom i młodzieży, która zostaje w czasie wakacji w Warszawie.

Organizatorzy przewidują udział w zajęciach ponad kilkudziesięciu tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych mieszkających w stolicy. Wszystkie zajęcia, które  odbywają się w ramach akcji  „Lato w Mieście”, są bezpłatne.  Środki finansowe – ok. 11 mln zł –  pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu