Wizz Air zamawia 50 samolotów Airbus A320

przez | 18/06/2009

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Środkowo-Wschodniej Europie podpisał długoterminową umowę o zakupie 50 dodatkowych samolotów Airbus A320, co zwiększyło całościowe zamówienie przewoźnika do 132 maszyn. Wszystkie samoloty Wizz Air są jednoklasowymi maszynami, oferującymi pasażerom 180 komfortowych miejsc. Decyzja odnośnie wyboru typu silnika nie została jeszcze podjęta.

Nowe zamówienie pozwoli Wizz Air na wzmocnienie i rozwój siatki połączeń z 11 baz operacyjnych w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Umożliwi ono dodanie nowych tras do 130 już istniejących w ciągu następnych 10 lat.

Dzięki nowemu zamówieniu Wizz Air umocni pozycję lidera w regionie.

Flota Wizz Air, wyjątkowo szybko rozwijającej się linii lotniczej, jest obecnie złożona z 24 nowych i przyjaznych środowisku samolotów A320.

“Nowe zamówienie jest zgodne z naszym planem rozwoju i podkreśla nasze aspiracje, aby stać się najczęściej wybieraną linią w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekonomiczność samolotów Airbus jest dla nas wyjątkowo ważna, aby koszty naszych usług były jak najniższe, dzięki czemu ceny biletów mogą pozostać na najniższym poziomie. Nowa umowa pokazuje naturę naszego biznesu, nawet w trudnych warunkach panujących na rynku” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air.

„W ciągu 5 lat Wizz Air, wspierany przez inwestora Indigo Partners wspaniale się rozwijał. Jesteśmy niezmiernie dumni, że działo się to z udziałem naszych samolotów Airbus. Airbus A320 jest niewątpliwie najbardziej popularnym wąsko-kadłubowym samolotem, wyjątkowo ekonomicznym i spełniającym wymagania pasażerów. Jest to jednocześnie najbardziej przyjazny środowisku samolot.” – powiedział John Leahy, Dyrektor Operacyjny Airbus ds. Klientów. „Zamówienie Wizz Air jest kolejnym dowodem podkreślającym przewagę A320 nad innymi maszynami tego typu”.

Grupa samolotów A320 jest postrzegana jako wyznacznik wąsko-kadłubowych samolotów. Z ponad 6320 sprzedanymi samolotami i 3850 maszynami dostarczonymi do ponad 300 klientów i przewoźników na całym świecie, jest ona najlepiej sprzedającą się grupą samolotów wąsko-kadłubowych. W jej skład wchodzą 4 typy samolotów: A318, A319, A320 i A321, które są wyposażone w taki sam kokpit, kabinę oraz systemy.