Wizualizery Lumens – tam gdzie oko nie sięgnie

Wizualizery (zwane też kamerami dokumentowymi), to proste w użyciu kamery, które przekazują nagrywany obraz, na żywo, na ekran telewizora lub do projektora.

Główną ich zaletą jest to, że pozwalają pokazać ruchome lub nieruchome obrazy wielu odbiorcom równocześnie. Wizualizery znakomicie sprawdzają się w przedszkolach i szkołach, gdzie zastąpią również wysłużony rzutnik pisma.

Wizualizer Lumens podłączamy bezpośrednio do projektora, telewizora lub monitora – nie wymaga on żadnych dodatkowych urządzeń (np. pośrednictwa komputera)!

Idealne rozwiązanie dla edukacji

Oto przykładowe zastosowania w placówkach oświatowych:

  1. Oglądanie żywych stworzeń. Wszystkie dzieci równocześnie mogą dokładnie i „na żywo” obejrzeć żabę, chomika lub dżdżownicę bez obawy o życie i zdrowie, którejkolwiek ze stron.
  2. Lekcja biologii. Wizualizer podłączamy do mikroskopu i obraz wyświetlamy na ekranie telewizora. Wszyscy uczniowie widzą ten sam obraz i nie muszą po kolei podchodzić do mikroskopu (nie trzeba tez używać kilkunastu mikroskopów – wystarczy jeden)
  3. Lekcja geografii. Wszyscy uczniowie mogą oglądać cenne eksponaty geologiczne lub nietypowy atlas na ekranie projektora. Eksponaty nie podlegają zużyciu (nie przechodzą z rąk do rąk), a nauczyciel może się skupić na konkretnych tematach, które chce omówić.
  4. Lekcja plastyki. Kamera wizualizera skierowana jest na ręce nauczyciela, który pokazuje nową technikę rysowania lub demonstruje nowe ćwiczenie. Dzieci widzą wszystko bez wstawania z ławek.
  5. Ważną cechą wizualizerów Lumens jest to, że wyświetlane obrazy (również filmy!) mogą być zapamiętane i wysłane do uczniów emailem.
  6. Inną ciekawą opcją jest współpraca z tablicą interaktywną – możemy wówczas na wyświetlanym obrazie (np. z mikroskopu) nanosić swoje notatki i zapamiętywać je w komputerze.

Sprawdzają się również w biznesie

W dobie kryzysu i ograniczenia podróży służbowych zyskują na popularności wideokonferencje. Stacjonarne wizualizery Lumens zapewnią dynamiczną dyskusję z możliwością pokazywania dokumentów i szkicowania wykresów na odległość. Topowe modele nagrywają obraz w rozdzielczości Full-HD zapewniając najwyższą jakość spotkań.

Dedykowane dla szkół i przedszkoli są wizualizery z „gęsią szyją”, które umożliwiają umieszczenie kamery pod dowolnym kątem w stosunku do oglądanego obrazu.

Są to modele Lumens DC133 (1.799 PLN brutto), DC155 (2.699 PLN brutto), DC162 (3.599 PLN brutto) oraz DC260 (4.299 PLN brutto), które różnią się rodzajem zastosowanego obiektywu i rozdzielczością (od XGA do Full-HD).

Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są stacjonarne wizualizery Lumens PS400 (5.499 PLN brutto) i PS660 (6.999 PLN brutto) polecane do zastosowań akademickich oraz wideokonferencyjnych. Oprócz podwójnego oświetlenia bocznego i wbudowanego pulpitu posiadają one także bardzo duży optyczny zoom (nawet 15-krotny), a kamera umieszczona jest na stabilnym ramieniu zapewniającym wysokiej jakości nagranie.

Wszystkie wizualizery Lumens objęte są 5-letnią gwarancją.

Bliższe informacje http://www.lumens.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu