Wakacyjna propozycja portalu Dziennik.pl

W czwartek 18 czerwca Dziennik.pl wystartował z serwisem wakacyjnym. Na podróżniczych stronach portalu, pod adresem wakacje.dziennik.pl , pojawiły się praktyczne informacje turystyczne, wyszukiwarka miejsc noclegowych, galerie zdjęć oraz wakacyjna baza imprez kulturalnych.

Dziennik.pl zachęca internautów do umieszczania w serwisie opisów i zdjęć z własnych wypraw w sekcji „Wasze relacje z podróży”. Autorzy sekcji „Gdzie warto jechać” polecają najciekawsze zakątki świata, np. najpiękniej oświetlone miasto czy nieznane zakątki Europy. Porady publikowane w „Niezbędniku turysty” pomogą mądrze zaplanować niemal każdą wycieczkę, a sekcja „Kuchnie świata” przybliży użytkownikom kulinarne niespodzianki w podróży. Serwis uzupełniają galerie zdjęć oraz wyszukiwarka wakacyjnych noclegów tworzona przy współpracy z otoWakacje.

Istotną nowością w portalu jest baza imprez kulturalnych – sybil.dziennik.pl – przygotowana we współpracy z serwisem Sybil.pl. Internauci dzięki interaktywnej mapie mogą sprawdzić najciekawsze wakacyjne propozycje w wybranym regionie. Serwis przedstawia 50 polskich miejscowości, podzielonych na cztery kategorie: morze, góry, Mazury i największe miasta. Aktualnie na stronach serwisu można znaleźć ponad 9 tysięcy informacji o koncertach, festiwalach, imprezach plenerowych, lokalnych atrakcjach turystycznych, zabytkach, noclegach i lokalach, z czego aż 3 tysiące dotyczą wydarzeń wakacyjnych.

Dziennik.pl to największy serwis internetowy w portfolio Axel Springer Polska. Serwis notuje obecnie 1,2 mln realnych użytkowników i ponad 26 mln odsłon miesięcznie*, co oznacza wzrost o prawie 60 proc. w stosunku do wyników sprzed pół roku*. Dziennik.pl jest aktualizowany 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a dziennie publikuje około 300 artykułów. Internauci znajdą w serwisie informacje o bieżących wydarzeniach, gospodarce i polityce, a także wyspecjalizowane sekcje takie jak Kultura, Auto, Kobieta, publicystyczne Opinie czy rozrywkowe Życie na Luzie. W serwisie publikują m.in. Joanna Senyszyn, Jan Rokita, Jan Wróbel, Piotr Zaremba, Michał Karnowski, Cezary Michalski, Jerzy Jachowicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu