SoftBrands zostanie przejęty przez Golden Gate Capital i Infor

SoftBrands, lider w dziedzinie rozwiązań software’owych dla przedsiębiorstw działających w sektorze produkcji i hotelowo-gastronomicznym ogłosił dzisiaj porozumienie w sprawie przejęcia firmy przez podmiot zależny funduszu Golden Gate Capital i Infor. Transakcja wyceniana jest na 92 centy za akcję, a jej całkowita wartość wyniesie około 80 milionów dolarów (uwzględniając uregulowanie zobowiązań kredytowych SoftBrands). Obsługująca SoftBrands finansowo firma Wells Fargo Foothill (część notowanego na nowojorskiej giełdzie Wells Fargo & Company) wyraziła zgodę na finansowanie transakcji, która powinna zakończyć się w ciągu 60 do 90 dni. Oferowana cena to o około 100% więcej ponad kwotę wyceny firmy na zamknięciu nowojorskiej giełdy 11 czerwca 2009. Udziałowcy SoftBrands zachowają prawo do 10% z ewentualnego zysku wygenerowanego przez AremisSoft Liquidating Trust.

Proponowana transakcja podlega standardowej procedurze, do której należy między innymi zatwierdzenie przez akcjonariuszy SoftBrands. Zarząd firmy jednogłośną decyzją poparł zatwierdzenie umowy i przekazał odpowiednią rekomendację również akcjonariuszom.

“Transakcja pozwoli akcjonariuszom SoftBrands zrealizować znaczące zyski z inwestycji na poziomie wyższym niż ostatnio notowany poziom obrotu akcjami” powiedział Randy Tofteland prezes SoftBrands. “Dodatkowo nasza oferta dla klientów stanie się bardziej wartościowa i ulegnie poszerzeniu o nowe produkty i usługi w ramach naszego sojuszu z Infor.”

“Dzięki komplementarności naszych rozwiązań, zakorzenieniu w produkcji i koncentracji na rynku średnich przedsiębiorstw partnerstwo, o którym mowa będzie niezwykle korzystne dla naszych klientów” powiedział prezes Infor Jim Schaper.
SoftBrands przy transakcji korzysta z doradztwa finansowego firmy Piper Jaffray & Co oraz prawnego kancelarii Dorsey & Whitney. Kancelarią doradzającą Infor i Golden Gate Capital jest Kirkland & Ellis.

SoftBrands planuje przedłożenie Amerykańskiej Komisji Giełdy i Papierów Wartościowych (SEC) zaktualizowanego raportu (8-K) informującego o szczegółach transakcji. Dodatkowe informacje, wraz z kopią niniejszej notatki oraz umową oraz planem połączenia zostaną zawarte w raporcie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu