Ranking dostawców oprogramowania klasy ERP przeprowadzony przez biuro badawczo-analityczne DiS za rok 2008

Silna pozycja IFS w sektorze energetyki wytwórczej IFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw informuje, że w rankingu przeprowadzonym przez biuro badawczo-analityczne DiS, w 2008 roku zajął trzecie miejsce wśród dostawców oprogramowania klasy ERP w Polsce. Jednocześnie analizy przeprowadzone przez DiS potwierdzają, że firma IFS zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby instalacji systemów klasy ERP w dużych przedsiębiorstwach energetyki wytwórczej. Według opinii DiS, firma IFS jest również liderem wśród dostawców systemów klasy ERP pod względem sumarycznej wartości nominalnej mocy generowanej przez obsługiwane w Polsce przedsiębiorstwa energetyki wytwórczej.

Ranking dostawców oprogramowania klasy ERP opublikowany został w maju 2009 r., wzięło w nim udział ponad 50 firm oferujących systemy ERP na polskim rynku. W badaniach brano pod uwagę wartość przychodów producentów ERP ze sprzedaży licencji oprogramowania na rynku polskim w 2008 roku.

IFS od początku swego istnienia aktywnie wspiera sektor energetyczny. Od 26 lat firma współpracuje z energetyką w dziedzinie planowania operacyjnego i remontów oraz w zakresie wspomagania procesów biznesowych, takich jak planowanie inwestycji, modernizacji i ich realizacji. W Polsce firma IFS działa od 1992 roku, a jej pierwszym klientem była Elektrownia Łaziska obecnie wchodząca w skład Południowego Koncernu Energetycznego.

W skład rozwiązania IFS Applications dla sektora energetycznego i przedsiębiorstw użyteczności publicznej wchodzą komponenty usprawniające zarządzanie cyklem życia aktywów (Zarządzanie Aktywami, Zarządzanie Remontami, Zarządzanie Pracą, Zarządzanie Łańcuchem Dostaw, Zarządzanie Dokumentacją, Zarządzanie Projektami, Integracja procesu Automatyzacji, Analiza Zarządcza). IFS Applications wspiera również obszary finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania płacami, zarządzenia usługami oraz infrastrukturą.

W Polsce IFS obsługuje większość kluczowych elektrowni i elektrociepłowni, m.in. Południowy Koncern Energetyczny S.A., PGE Elektrownia Bełchatów, ENEA Elektrownia Kozienice S.A. oraz Vattenfall Heat Poland.

„Rozwiązanie IFS Applications dla energetyki jest stale rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje charakterystyczne dla tej branży. W procesie tym uczestniczą nie tylko specjaliści IFS, ale także klienci w Polsce i na świecie” – mówi Marcin Taranek, prezes Zarządu IFS CEE. „Cieszymy się, że nasze wysiłki przynoszą efekty i znajdują potwierdzenie w rankingach przeprowadzanych przez czołowe firmy analityczne na polskim rynku” – dodaje Marcin Taranek.