Netizens dla Katowice AIRPORT

Na zlecenie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. agencja interaktywna Netizens stworzyła nową, odświeżoną wersję strony internetowej  www.katowice-airport.com Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Celem powstania nowej wersji strony było odświeżenie wizerunku lotniska w internecie oraz uporządkowanie struktury informacji na stronie. Treści podzielono na trzy główne bloki ze względu na grupy docelowe korzystające z serwisu, opatrzono je zrozumiałymi ilustracjami usprawniającymi nawigację oraz wykorzystano menu kontekstowe, które pozwala na szybkie dotarcie do potencjalnie interesujących Internautów działów z dowolnego miejsca strony.

Po raz pierwszy w Polsce podjęto próbę graficznego zwizualizowania ruchu lotniczego w czasie rzeczywistym. Animacja na stronie głównej zintegrowana jest z rozkładem lotów i w dynamiczny sposób pokazuje aktualne położenie samolotów względem lotniska. Samoloty przylatują i odlatują zgodnie z prawdziwymi lotami, które odbywają się na lotnisku w Pyrzowicach.

Dla potrzeb serwisu www wykorzystano także ikonografię lotniskową, dzięki czemu Internauta będzie zaznajomiony z symboliką, którą zastanie na lotnisku.

Agencja Netizens od 2003 roku odpowiada za kompleksową obsługę Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach w Internecie; agencja była także autorem poprzedniej wersji serwisu www.katowice-airport.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu