Nagrody dla najlepszych dziennikarzy telewizyjnych rozdane

Dziś (17 czerwca 2009) w Poznaniu podczas uroczystej Gali rozdano nagrody XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Form Dokumentalnych BAZAR, którego partnerem jest Krajowa Izba Gospodarcza.

BAZAR od czternastu lat przedstawia efekty pracy najlepszych dziennikarzy telewizyjnych zajmujących się tematyką ekonomiczno-społeczną.

W kategorii film – reportaż  przyznano cztery nagrody:

 • nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Grzegorza Kuczka ( „Uwaga” TVN) za film „Trują na terenach ekologicznych ”. Uzasadnienie: za determinację i dociekliwość w ujawnianiu bezkarności działania przedsiębiorcy i bierności działania przedstawicieli władzy wszystkich szczebli.
 • nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania dla Izy Szukalskiej (Redakcja Form Dokumentalnych TVP Program I) za film „Biała koszula”. Uzasadnienie: za filmową formę ukazania dramatu przemian gospodarczych na przykładzie losów jednej rodzin.y
 • nagrodę ufundowaną przez Wojewodę Wielkopolskiego dla Macieja Kuciela  („Uwaga” TVN) za film pt. „Interesy pana J.” . Uzasadnienie: za dociekliwość i konsekwencję w ujawnianiu procederu na styku władzy i podejrzanego biznesu oraz precyzyjnie prowadzoną narrację.
 • nagrodę ufundowaną przez Wyższa Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa dla Andrzeja Tomczaka ( Redakcja Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP SA Program I) za reportaż „Kto daje i zabiera”. Uzasadnienie: za pokazanie bezduszności urzędników i dramatu ludzi, którzy zaufali państwu.

W kategorii krótka forma reporterska przyznano jedno wyróżnienie:

 • nagrodę ufundowaną przez Narodowy Bank Polski dla Adama Bogoryja-Zakrzewskiego ( „Interwencja” TV POLSAT ) za film „Masz dług – zabiorą ci wszystko”. Uzasadnienie: za walor edukacyjny w pokazaniu nowej ustawy o upadłości konsumenckiej oraz wskazanie zagrożeń wynikających z jej zapisów.

W kategorii magazyn ekonomiczny przyznano następujące nagrody:

 • nagrodę ufundowaną przez Prezesa TVP SA dla: Aleksieja Minczonaka i Piotra Dziakowskiego (Telewizja Belsat) za program „Saldo”.  Uzasadnienie: za profesjonalizm w skrajnie trudnych warunkach realizacyjnych.
 • nagrodę ufundowaną przez Narodowy Bank Polski  dla Barbary Olszewskiej i Marcina Sępiaka (TVP Polonia) za program„Biznes z gwarancją”. Uzasadnienie: za profesjonalizm i dostrzeżenie jasnych stron polskiej gospodarki.
 • nagrodę ufundowaną przez Krajową Izbę Gospodarczą dla Tadeusza Mosza (TVP S.A.) za program „Plus Minus”. Uzasadnienie: za niezmiennie wysoki poziom i świeże spojrzenie na problemy gospodarki.
 • nagrodę ufundowaną przez Starostę Poznańskiego dla Henryka Wawera (TVP SA Opole) za magazyn „Agrokurier”. Uzasadnienie: za znalezienie trafnej formy przekazu telewizyjnego do wybranej grupy widzów.
 • nagrodę ufundowaną przez Fundację Obywatelską BAZAR dla Dagmary Prystackiej i Beaty Grochowalskiej – Borzych (TVP SA Poznań) za „Wielkopolski Magazyn Gospodarczy BAZAR”.
 • nagrodę ufundowaną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie dla Marka Tejchmana (TVN CNBC BIZNES). Uzasadnienie: za to, że z poczuciem humoru i z niezwykłą lekkością, a jednocześnie w sposób profesjonalny potrafi mówić o trudnych sprawach ekonomii.
 • Organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Form Dokumentalnych BAZAR od czternastu lat jest Astra TV Studio. Współorganizatorem XIV edycji Przeglądu BAZAR jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, partnerami – obok KIG – są także Międzynarodowe Targi Poznańskie.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu