Golec uOrkiestra zaśpiewa na TOPtrendach dla podopiecznych Fundacji POLSAT

Na Sopot TOPtrendy Festiwal, 26 czerwca, podczas swojego koncertu jubileuszowego Golec uOrkiestra jedną z piosenek wykona specjalnie dla podopiecznych Fundacji POLSAT.

W czasie trwania utworu widzowie będą mogli także wspomóc podopiecznych Fundacji wysyłając SMS-y.

W związku z obchodami 10-lecia działalności artystycznej zespołu Golec uOrkiestra, z braćmi Golec na scenie zobaczymy m. in. Halinę Mlynkovą, Michała Urbaniaka i Szymona Wydrę.

Golec uOrkiestra to jeden z najlepszych zespołów folkowych w Polsce. Jego liderami od momentu powstania w 1998 roku są bracia bliźniacy Paweł i Łukasz Golcowie.

To profesjonalni instrumentaliści wychowani na muzyce jazzowej. Grali ją z pasją, zakładając kolejne zespoły, zarówno podczas nauki w szkole muzycznej II stopnia, jak i studiując na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wśród najważniejszych dat związanych z istnieniem zespołu nie można pominąć pierwszych dwóch płyt studyjnych wydanych w 1999 i 2000 roku, z których pochodzą największe przeboje Golców – „Lornetka”, „Ściernisko” „Crazy is my life”, „Słodycze”. Druga z tych płyt już w dniu premiery pokryła się złotem. W 2001 roku Golec uOrkiestra nagrał muzykę do filmu Juliusza Machulskiego „Pieniądze to nie wszystko”.

Zespół Golec uOrkiestra po 10 latach działalności ma na swoim kocie 7 płyt długogrających oraz mnóstwo koncertów. Wśród najważniejszych wymienia udział w koncercie z okazji 80-tych urodzin papieża Jana Pawła II.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu