Przejdź do treści

Dobra pozycja Unizeto Technologies w rankingu TOP200

W rankingu firm informatycznych i telekomunikacyjnych TOP200 Tygodnika Menedżerów i Informatyków „Computerworld” za rok 2008, Unizeto Technologies SA zajęła 56 pozycję spośród 290 sklasyfikowanych największych firm informatycznych w Polsce (w poprzednim roku – poz. 83).

Szczególnego podkreślenia wart jest fakt zajęcia przez Unizeto w tym prestiżowym rankingu wysokich pozycji w wielu strategicznych obszarach działalności spółki, jak: przychody z obsługi sektora ubezpieczeń i usług finansowych (pozycja 8), przychody z obsługi sektora służby zdrowia (pozycja 9), ze świadczenia usług outsourcingu (pozycja 10) oraz przychody ze szkoleń (pozycja 7). Wysoka jest również pozycja spółki w zakresie usług projektowania i budowy sieci (17), jako producenta oprogramowania na zamówienie (18), czy też z obsługi sektora administracji (19).

Za poprzedni rok Unizeto Technologies znalazła się w branży IT na 29 miejscu pod względem wielkości zatrudnienia i na 22 miejscu pod względem jego wzrostu, plasując się jednocześnie wśród firm IT o największym wzroście przychodów oraz największym zysku brutto odpowiednio na pozycjach 17 oraz 7.

Zdaniem zarządu spółki osiągnięcie tak dobrych wyników pozwala mu dziś na zachowanie umiarkowanego optymizmu w czasach, gdy branża IT szykuje się na ciężkie czasy i mocne zaciskanie pasa, próbując odpowiedzieć na pytania umieszczone na stronie tytułowej rankingu TOP200: „Kto przetrwa?, Kiedy odżyje rynek IT?, Kto wygra na kryzysie?, Gdzie są budżety?, Komu zaufać?”.