Czy Verity buduje?

przez | 18/06/2009

22 nieruchomości we Wrocławiu, 31 w całej Polsce, przeszło 105 mln euro zainwestowanych na rynku nieruchomości w ciągu 4 lat działalności – to tylko niektóre fakty dotyczące spółki Verity Development. Kiedy jednak do realizowanych przez nią inwestycji wprowadzą się pierwsi mieszkańcy?

Firma Verity Development, która zatrudnia w całym kraju łącznie 80 pracowników, jest właścicielem doskonale zlokalizowanych działek we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Trójmieście. Często jednak zarzuca się, że na tych działkach niewiele się dzieje.

Obecnie 4 inwestycje są w trakcie realizacji, czekamy na pozwolenie na budowę dla kolejnych 3 projektów, trwa sprzedaż 3 nieruchomości. Jeszcze latem tego roku zostanie oddane do użytku osiedle mieszkaniowe Verity Rosa położone na wrocławskim Grabiszynku – mówi Maria Falkiewicz, specjalista do spraw sprzedaży w Verity Development – dzięki doskonałej organizacji prac budowlanych osiedle oddamy do użytku wcześniej niż to pierwotnie zakładaliśmy.

Do najciekawszych inwestycji firmy należy Heritage Gates – ekskluzywna kamienica o przeznaczeniu komercyjnym, usytuowana przy wrocławskim Rynku oraz wielofunkcyjny Verity UpTown przy ul. Drobnera, którego budowa rusza już na przełomie lipca i sierpnia. W tej chwili prowadzona jest jego przedsprzedaż. Obecnie trwa także przetarg na generalnego wykonawcę nowoczesnego biurowca Verity Business Center, który powstanie przy ulicy Legnickiej. Budowa ma rozpocząć się w lipcu 2009.

Okres od zakupu działki do finalizacji budowy wynosi zazwyczaj około 39 miesięcy. Liczba ta uwzględnia czas niezbędny do otrzymania pozwolenia na budowę (w tym wszelkich niezbędnych uzgodnień, m.in. decyzji konserwatora zabytków dla projektów zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta), wybór wykonawcy oraz prace przygotowawcze. Dodatkowych nakładów czasu wymaga nadzór i egzekwowanie wysokiej jakość architektonicznej realizowanych projektów. Prace w Verity Development przebiegają zgodnie z procedurami – podsumowuje Maciej Czemplik, architekt z działu Project Management w Verity Development.

Obecnie jednak wiele firm deweloperskich zawiesiło swoje projekty i czeka na zmianę sytuacji rynkowej. Ogrodzone działki w różnych częściach miasta coraz dłużej czekają na rozpoczęcie konkretnych prac budowlanych. Jeśli firma Verity Development zrealizuje swoje najbliższe plany, wkrótce może stać się najbardziej aktywnym deweloperem na rynku.