Kto ma w Polsce nazwisko takie jak TY?

przez | 17/06/2009

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile osób nosi takie samo nazwisko jak wasze? O ile w przypadku popularnych Kowalskich i Nowaków to zadanie wydaje się być  łatwiejsze, to przy nazwiskach rzadziej spotykanych sprawdzenie tego nie jest już takie oczywiste. Z odsieczą przychodzi wszechstronny Internet i serwisy społecznościowe koncentrujące się wokół tematyki genealogii.

W serwisie www.zRodziną.pl wprowadzono wyszukiwarkę nazwisk – teraz po wpisaniu swojego nazwiska można szybko od ręki sprawdzić nie tylko jego popularność, ale też ewentualną przynależność do polskich rodów.

Dzięki wyszukiwarce nazwisk każdy użytkownik może sprawdzić, czy jakieś znane lub zasłużone osoby nosiły takie samo nazwisko albo ile osób obecnie w Polsce je posiada. Najbardziej popularne nazwiska w kraju nosi aż kilkaset tysięcy osób! Nowaków jest aż  220 217, Kowalskich  – 131 940.

Użytkownik wpisując do wyszukiwarki swoje nazwisko może szybko sprawdzić, czy występuje w różnorodnych spisach.

Serwis www.zRodziną.pl prowadzi badania  historyczne. Do opracowywanej bazy dodawane są stopniowo źródła pochodzenia nazwisk. Na stronie głównej serwisu jest także specjalne miejsce, gdzie można zobaczyć drzewa znanych postaci i rodów polskich, m.in. Potockich, Czartoryskich, Zamoyskich.

Wraz z uruchomieniem wyszukiwarki nazwisk, w serwisie zRodziną.pl wprowadzono dodatkowe, użytkowe zmiany umożliwiające tworzenie rodzinnych drzew genealogicznych:

Nie trzeba się już rejestrować, żeby wypróbować główne funkcje serwisu zRodziną.pl. Drzewo genealogiczne swojej rodziny można założyć z poziomu strony głównej – bez konieczności logowania. Ułatwia to zapoznanie się ze stroną i zasadami tworzenia drzewa.

Polacy interesują się swoimi rodzinnymi korzeniami i genealogią. Do drzew genealogicznych w serwisie www.zRodziną.pl dodano już 2, 447,016 osób. Taka informacja pojawia się dziś na nowej stronie głównej. Jutro liczba ta pewnie się zwiększy – licznik pozwala obserwować na bieżąco, jak szybko w serwisie rozrastają się gałęzie drzew genealogicznych.

www.ZRodziną.pl to serwis skierowany do rodzin i wszystkich tych, których fascynują  korzenie, bliscy i dalecy krewni. Rodzina może utrzymywać kontakt – wymieniać się wiadomościami, informować o wspólnych, ważnych uroczystościach i wydarzeniach rodzinnych, dzielić się anegdotami i historyjkami.

Serwis zRodziną.pl kładzie duży nacisk na prywatność oraz bezpieczeństwo zgromadzonych danych użytkowników. Wszystkie informacje dotyczące użytkowników oraz ich rodzin są ściśle chronione.