Grupa TORFARM – nowe magazyny w Warszawie i Poznaniu

przez | 17/06/2009

Już od przyszłego roku TORFARM SA będzie mógł korzystać z dwóch nowych magazynów, które wynajmie od Grupy Panattoni, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie. Nowe magazyny będą jednymi z najnowocześniejszych na świecie, a ich użytkowanie pozwoli Grupie TORFARM na jeszcze lepszą obsługę aptek i szybszy proces transferu leków.

TORFARM SA podpisał w ub. tygodniu (4 czerwca 2009r.) umowę ze spółkami inwestycyjnymi firmy Panattoni na wynajem powierzchni magazynowych w Warszawie i Poznaniu. Nowe obiekty o powierzchni kolejno: ok. 23 tys. m.kw. i ok. 11,5 tys. m.kw., Grupa TORFARM zacznie użytkować w 2010 r. (w Warszawie na przełomie I i II kwartału 2010, w Poznaniu w III kwartale). Będą to magazyny wysokiego składowania, wyposażone w zautomatyzowane systemy. Generalnym wykonawcą obiektów będzie firma Goldbeck Sp. z o.o.

– Nowe magazyny będą wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania na świecie – informuje Robert Piątek, wiceprezes zarządu TORFARM SA. – Użyjemy najnowszej generacji technologii magazynowej z możliwością automatycznego przygotowania części zleceń, z funkcją służącą jednocześnie do zaopatrzenia innych magazynów Grupy. Decyzja ta jest efektem zatwierdzonej długoterminowej strategii logistycznej Grupy TORFARM. Docelowo nowe obiekty zastąpią funkcjonujące obecnie magazyny Grupy w tych miastach.

Umowa zawarta została na 15 lat z możliwością jej przedłużenia. Rozpoczęcie budowy obiektu warszawskiego planowane jest w IV kw. br. Budowa magazynu w Poznaniu ruszy w I kw. 2010r. Inwestycje usprawnią proces dotowarowania magazynów całej Grupy TORFARM, poprawiając jednocześnie jakość obsługi aptek. Poprzednia umowa ze spółką PLF Development została rozwiązana w maju ze względu na złą sytuację finansową dewelopera.