Fundacja Kronenberga po raz kolejny partnerem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

przez | 17/06/2009

W minioną sobotę, 13 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko”, odbył się finał piątej już edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy po raz czwarty ufundowała główne nagrody dla laureatów konkursu.

Uczestnicy Festiwalu walczyli o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz o roczne stypendia ufundowane przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: do 16  i powyżej 16 roku życia. W sumie Fundacja Kronenberga przyznała 6 stypendiów w łącznej wysokości 78 000 zł.

W tym roku uczestnicy wykonali finałowe utwory w towarzystwie takich gwiazd polskiej piosenki, jak Krystyna Prońko, Ania Dąbrowska, Hanna Banaszak, Łukasz Zagrobelny, Budka Suflera i Muniek Staszczyk. Koncert finałowy poprowadzili: Zbigniew Zamachowski i Maciej Zakościelny oraz tradycyjnie  już Anna Dymna, która powiedziała, że: „Nasz festiwal daje szansę utalentowanym niepełnosprawnym osobom zaistnieć na scenie muzycznej. Chcemy udowadniać, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w spełnianiu ich marzeń o profesjonalnym śpiewaniu. Jednocześnie zależy nam, żeby nasi artyści byli traktowani sprawiedliwie i obiektywnie, bez żadnej taryfy ulgowej, tak jak inni młodzi piosenkarze”. Finalistów konkursu oceniało profesjonalne jury, któremu w tym roku przewodniczyła Ewa Błaszczyk.

Podobnie jak w latach poprzednich, tegoroczny Festiwal swoją pracą wsparło ponad 20 wolontariuszy Citi Handlowy, którzy wraz z rodzinami i znajomymi pomagali w obsłudze konferencji poświęconej tematyce niepełnosprawności, organizowali zabawy dla dzieci na Rynku Głównym, opiekowali się publicznością a także obsługiwali sklepiki Fundacji „Mimo Wszystko”.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych pracowników w działalność wolontariatu, który stanowi istotny element społecznej odpowiedzialności biznesu, tak ważnej dla Citi Handlowy. Cieszę się, że po raz kolejny Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy była partnerem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i w ten sposób mogła pomóc w realizacji marzeń młodych ludzi – powiedział Sławomir S. Sikora, prezes Banku Handlowego.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty organizowany jest od 2004 roku. Celem jest odnalezienie wśród osób niepełnosprawnych, uzdolnionych wokalistów, którzy pokonując samych siebie pokazują światu, że wózek lub wada wzroku nie przeszkadzają w pięknym śpiewaniu. Opiekę Artystyczną nad Festiwalem sprawuje od samego początku Irena Santor, która jest jednocześnie Honorową Patronką Festiwalu.

Więcej o Festiwalu można znaleźć na stronie www.zaczarowana.pl. Informacji o Fundacji Kronenberga należy szukać pod adresem: www.kronenberg.org.pl