Deloitte House – projekt Skanska oficjalnie otwarty

przez | 17/06/2009

Uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce GreenBuilding dokonał Radca Ambasady Szwecji w Polsce, Gunnar Haglund wraz z Nicklasem Lindbergiem, Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland. Deloitte House, stanowiący część kompleksu Atrium budowanego przez Skanska wzdłuż warszawskiej al. Jana Pawła II, jest już wynajęty w 95 procentach.

nicklas-lindberg-i-gunnar-haglund-przecinaja-wstegeOficjalne otwarcie odbyło się w przestronnym, nowoczesnym holu głównym budynku. Skanska przygotowała niespodziankę dla najemców biurowych. Nawiązując do ekologicznego charakteru budynku oraz swojej prośrodowiskowej polityki, Skanska przekazała im zielone rowery. Wśród najemców biurowych rozlosowano także unikatowe numery rejestracyjne do rowerów tablica oznaczona Skanska WW01 przypadła firmie Nordea.

Każda z firm została także wyposażona w zieloną tabliczkę, w kilku prostych punktach przypominającą o tym, jak – dzięki kilku prostym czynnościom – uczynić biuro bardziej przyjaznym dla środowiska. Wszyscy goście otrzymali również drzewka bonsai wpisujące się w trend eko-biura oraz „Zielone Książeczki”, w przystępny sposób pokazujące jak, zmieniając drobne nawyki, wpływać na wielkie sprawy.

„To zaszczyt i wielka radość oddawać użytkownikom taki budynek” – powiedział Nicklas Lindberg. „Mamy podwójną satysfakcję, po pierwsze dlatego, że udało nam się stworzyć pierwszy w Polsce budynek biurowy, który otrzymał od Komisji Europejskiej certyfikat GreenBuilding, a po drugie, dlatego, że już dziś ponad 95% powierzchni zostało wynajęte, co oznacza, że także dla najemców kwestie ekologiczne mają duże znaczenie” – dodał Lindberg.

Skanska Property Poland zamierza poddać ekocertyfikacji także swoje biuro w Deloitte House. Tym razem firma idzie jednak o krok dalej, skupiając się już nie tylko na optymalizacji zużycia energii, ale też na bardziej kompleksowych rozwiązaniach. Biuro Skanska zostanie poddane certyfikacji w ramach systemu LEED.

W biurowcu swoje siedziby i oddziały mają znane firmy: Deloitte, King Sturge, Skarbnica Narodowa, Nordea Bank, AIG Bank, Skanska Property Poland, HRS, Delta Optical. Mieści się tu także pierwszy Green Branch – unikatowy, „zielony” oddział bankowy Deutsche Banku. Na lunch można wybrać się do znajdującej się na parterze restauracji Street.