Cessny nad Niegocinem

Dwanaście samolotów odwiedziło w miniony weekend lotnisko będące integralną częścią jedynego w Polsce kompleksu rezydencji z własnym pasem startowym i mariną Mazury Residence nad jeziorem Niegocin obok Giżycka.  

Goście zlecieli się w ramach I Międzynarodowego Rajdu po lotniskach i lądowiskach Warmii i Mazur. Impreza odbyła się w dniach 11-14 czerwca br., a jej organizatorem był Aeroklub Krainy Jezior z Kętrzyna.

– Chętnie wspieramy i włączamy się organizacyjnie w wybrane imprezy zarówno lotnicze jak i wodniackie na tym terenie. Sami jesteśmy wielkimi miłośnikami tych okolic i swoją pasją dzielimy się ze wszystkimi, którym bliskie są mazurskie klimaty – powiedział Janusz Zieniewicz, prezes zarządu Mazury Residence.

W całym rajdzie wzięło udział ok. 20 załóg, które w sumie odwiedziły dziesięć lotnisk i lądowisk położonych w malowniczym zakątku Polski. Do Giżycka lotnicy przylecieli w sobotę. Lotnisko Mazury Residence działa już od dwóch lat. Długi, zawsze świetnie przygotowany pas zachęca do lądowania. Wpadają więc tutaj nie tylko właściciele budowanych na terenie osiedla domów, ale również piloci coraz chętniej odwiedzający Mazury. Lotnisko w bezpośrednim sąsiedztwie Giżycka to duża atrakcja. Lot z Warszawy trwa ok. 1 godziny.

Niebawem atrakcji będzie więcej. Dokładnie miesiąc temu ruszyła budowa mariny i portu. Uczestnicy Rajdu również mogli poznać uroki sportów wodnych. Gospodarze Mazury Residence zorganizowali dla wszystkich wycieczkę statkiem po Niegocinie. Pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie planowanie regat żeglarskich. Nic nie zakłóciło jednak wieczornej części programu. Kolację z muzyką szantową w Siwej Czapli, restauracji położonej w giżyckim porcie, wszyscy uczestnicy rajdu długo będą wspominać.  W niedzielę samoloty opuściły gościnne lotnisko.

W ubiegłym roku Mazury Residence były sponsorem Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych. W tym sezonie wspierały AKJ w organizacji rajdu, a na przełomie lipca i sierpnia planują współorganizację kolejnej dużej imprezy lotniczej – Festynu Lotniczego Mazury 2009, w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2009r.