„Taksówka z fotelikiem” startuje na Pomorzu

Startuje czwarta edycja kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci „Taksówka z fotelikiem”, której organizatorem jest ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct. W ramach akcji od 17 czerwca z taksówek wyposażonych w foteliki do przewożenia dzieci będą mogli skorzystać mieszkańcy Gdyni, Sopotu, Rumii, Redy oraz Wejherowa. Przedsięwzięcie wesprze kampania informacyjna, która obejmie działania BTL oraz public relations. Programowi patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”. Ponadto, honorowy patronat nad akcją objęli Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek oraz przewodniczący Rady Miasta Sopot – Wieczesław Augustyniak.

„Jednym z celów Liberty Direct jest realizacja działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że wszelkie działania społeczne powinny mieć wymiar praktyczny. Dlatego też w kolejnych miastach Polski, organizujemy akcję „Taksówka z fotelikiem”, w ramach której przekazaliśmy już korporacjom taksówkowym ponad 250 fotelików. Rozpoczynająca się właśnie akcja jest czwartą edycją organizowanego przez nas przedsięwzięcia.” – mówi Rafał Karski, Dyrektor Marketingu Liberty Direct. „Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie akcją ze strony rodziców – z pewnością będziemy kontynuować ją w kolejnych miastach Polski” – dodaje.

O możliwości zamówienia taksówki z fotelikiem będą informować siatki oraz naklejki umieszczane na szybach taksówek biorących udział w akcji oraz strony internetowe organizatora, partnerów i patronów akcji. Informacje będą także przekazywane przez infolinie: Liberty Direct oraz korporacji taksówkowych. Dodatkowo, w mediach trójmiejskich zostaną zorganizowane konkursy dla czytelników, w których będzie można wygrać foteliki dla dzieci.

W ramach programu Liberty Direct przekazała korporacjom z Gdyni, Sopotu, Rumii, Redy oraz Wejherowa 63 kołyski, foteliki i podstawki dla dzieci w wieku od pół roku do 12 lat. Kierowcy zostali przeszkoleni z zakresu ich prawidłowego montowania i stosowania, jak również bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Taksówkę z fotelikiem można zamówić pod numerem: 058 629 80 00 (Euroschool Taxi), 058 551 01 01 (Taxi Service Reda), 19-194 (Taxi Service Sopot) z 30 minutowym wyprzedzeniem. Przy zamówieniu należy podać wzrost i wagę dziecka, dzięki czemu korporacja przekaże zlecenie kierowcy wożącemu odpowiedni dla dziecka fotelik.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu