Mostostal Wrocław i Dr.Oetker

Mostostal Wrocław SA – spółka należąca do Grupy Kapitałowej FAM – podpisała umowę z firmą Dr.Oetker. Kontrakt opiewający na ponad milion złotych obejmuje wykonanie instalacji chłodniczej w oddziale firmy w Makowie Mazowieckim.

Mostostal Wrocław jest spółką powstałą z połączenia dwóch podmiotów o ugruntowanej pozycji rynkowej: Mostostal Wrocław oraz Metalplast-Systemy Budowlane. Połączenie firm – zarejestrowane przez sąd w styczniu 2009 – nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Metalplast-Systemy Budowlane do spółki Mostostal Wrocław. Tym samym działalność Mostostal Wrocław została poszerzona o zdolności wytwórcze Metalplast-Systemy Budowlane. Obecnie Mostostal Wrocław dysponuje potencjałem pozwalającym na realizację projektów w oparciu o możliwości produkcyjne dwóch zakładów: we Wrocławiu i w Obornikach Wielkopolskich.

„Mostostal Wrocław to marka rozpoznawalna i ceniona na rynku. Nasi kontrahenci doceniają rzetelność i kompleksowość usług firmy, a oferowane przez nas konkurencyjne warunki cenowe pozwalają pozyskać nowe kontrakty. Restrukturyzacja zakładów – związana z fuzją Mostostalu i Metalplastu – powinna zostać zakończona do końca roku 2009. Prowadzone w spółce działania modernizacyjne mają na celu z jednej strony redukcję kosztów stałych, a z drugiej przygotowanie jej do wejścia na nowe rynki zbytu” – mówi Dariusz Zieliński, prezes zarządu FAM Grupa Kapitałowa SA.

Plany rozwojowe związane z rozszerzeniem oferty Mostostalu Wrocław obejmują m.in. wprowadzenie nowych produktów i konstrukcji konkurencyjnych cenowo i jakościowo. Dotyczą one następujących obszarów:

  • w zakresie chłodnictwa – wprowadzenie produktów mających zastosowanie w górnictwie oraz w energetyce i ciepłownictwie;
  • w zakresie obiektów modułowych – produkcja elementów i instalacji dla stacji benzynowych, kontenerów mroźnych, wyposażenia zaplecza lodowisk;
  • w zakresie stolarki – uruchomienie produkcji profili AL z atestem przeciwpożarowym.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu