Konex zakończył wdrożenie systemu Oracle E-Business Suite

Najważniejsze fakty:

  • Lider w branży producentów artykułów gospodarstwa domowego, firma Konex zakończyła podstawowy etap wdrożenia systemu Oracle E-Business Suite; projekt prowadziła firma DahliaMatic, partner Oracle Polska.
  • Konex Sp. z o.o. to firma produkcyjna, która specjalizuje się w wytwarzaniu i dystrybucji plastikowych i drewnianych artykułów gospodarstwa domowego. Jest polskim liderem w produkcji szczotek, prowadzi także działalność międzynarodową. Dla usprawnienia złożonego zarządzania i planowania produkcji, firma dokonała wdrożenia rozbudowanej wersji systemu Oracle E-Business Suite, który zastąpił wcześniej używane oprogramowanie, nie dysponujące wydajnymi modułami wsparcia dla procesów produkcji, jakie wymagane są przy obsłudze wysokiej złożoności procesów biznesowych przedsiębiorstwa Konex.
  • W prowadzonym przez Dahliamatic projekcie został wdrożony bogaty zestaw modułów pakietu Oracle E-Business Suite, w tym: Zakupy, Sprzedaż, Zarządzanie produkcją z ograniczeniami, Gospodarka magazynowa, Produkcja dyskretna, Harmonogramowanie, Planowanie produkcji MRP oraz moduł Aplikacji mobilnych, pozwalający na bezpośrednie zbieranie i przetwarzanie danych z aplikacji produkcji, sprzedaży, zakupów i gospodarki magazynowej za pomocą przenośnych czytników kodów kreskowych. Dodatkowo wykonane zostały interfejsy do systemu zaplecza działającego w firmie Konex. System działa na platformie Intel/Linux.
  • System Oracle obsługuje zarówno polski oddział firmy Konex, jak jego filie w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. W następnej fazie wdrożenia planowane jest rozszerzenie obszaru działania Oracle E-Business Suite na zakład produkcyjny przedsiębiorstwa rozpoczynający działalność w Rosji.

„Zaproponowane przez DahliaMatic rozwiązanie wykorzystujące oprogramowanie Oracle E-Business Suite, zostało w procesie wyboru uznane za najbardziej dopasowane do potrzeb naszej firmy. Mogę potwierdzić, że nasze oczekiwania zostały spełnione – szczególnie podoba się nam moduł aplikacji bezprzewodowych, którego zastosowanie skróciło kilkukrotnie czas obsługi łańcucha dostaw i doprowadziło do poczynienia znacznych oszczędności” – powiedział Albert Czajka, Wiceprezes Zarządu firmy Konex Sp. z o.o. „Nowy system pozwoli nam uzyskać główne cele biznesowe, czyli produkowanie dokładnie według zapotrzebowania i minimalizację zapasów magazynowych, a także skrócenie czasu od zamówienia do jego realizacji. Po pierwszych doświadczeniach z pakietem Oracle EBS przekonaliśmy się też, że system ten zapewni nam drogę do praktycznie nieograniczonego rozwoju w przyszłości”.

„Wyróżnikiem projektu wykonanego przez nas w firmie Konex jest wdrożenie nowoczesnego modułu Planowania produkcji. Jest to aplikacja bardzo potrzebna w przedsiębiorstwie typowo produkcyjnym, którą jednak zainstalowaną ma w Polsce jeszcze bardzo niewiele firm sektora przemysłowego – nawet tych największych” – mówi Lech Marcinkowski, Wiceprezes Zarządu firmy DahliaMatic. „Moduł ten zapewnia terminowość produkcji, skraca niemal dwukrotnie czas od zamówienia do realizacji, a także pozwala na optymalizację stanów magazynowych. Należy też przypomnieć, że – wraz z aplikacją do harmonogramowania – znajduje się w standardowym pakiecie Oracle EBS, jaki oferuje firma DahliaMatic swoim klientom”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu