III Europejski Festiwal Sztuki Osób Niesłyszących

W tym roku odbędzie się w Łodzi trzecia edycja Europejskiego Festiwalu Sztuki Osób Niesłyszących. Pierwsza miała miejsce w 2005, zaś druga w 2007. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem środowiska głuchych oraz ogółu społeczeństwa. Tegoroczną edycją wpisujemy się w życie kulturalne Łodzi. Propagowanie i upowszechnianie Festiwalu sprawia, że staje się on ważnym wydarzeniem dla osób niesłyszących w Polsce i w Europie.

Tegoroczna edycja obejmuje cztery dni, a każdy z nich poświęcony będzie innej dziedzinie sztuki. Festiwal obfitować będzie w wystawy malarskie i fotograficzne, w występy teatralne i taneczne. Odbędzie się pokaz mody i wizażu, projekcja filmów krótko – i długometrażowych, opowiadających o życiu osób niesłyszących. Będzie można spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych i teatralnych. Spośród wielu atrakcji każdy będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie około miesiąca przed imprezą na stronie www.pzg.lodz.pl

Na czas Festiwalu przypadają również obchody 100-lecia Ruchu Społecznego Głuchych na Ziemi Łódzkiej.

W ramach III EFSON zostały ogłoszone trzy konkursy:

1. Plastyczny pt. ,,Magia snów”
2. Fotograficzny pt. ,,Twarzą w twarz”
3. Teatralny – nie narzucamy kryterium tematycznego

Zapraszamy wszystkich artystów głuchych i słabosłyszących oraz wszystkich zwolenników kultury Głuchych do udziału w III Europejskim Festiwalu Sztuki Osób Niesłyszących.

Dokładne informacje wraz z kartami zgłoszeniowymi oraz regulaminem dostępne są na stronie www.pzg.lodz.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu