Grupa FAMUR wzmacnia obecność na rynku chińskim

Grupa FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – rozszerza zakres oferty eksportowej w Chinach. Należąca do Grupy spółka DAMS GmbH z siedzibą w Velbert (Niemcy) zrealizowała zamówienie na rzecz chińskiego producenta obudów dla przemysłu wydobywczego. Kontrakt obejmujący dostawę hydraulicznych sterowań pilotowych na kwotę 857 tys. euro był realizowany sukcesywnie od maja do połowy czerwca 2009 roku.

Zamówienie obejmowało dostawę 164 sztuk hydraulicznych sterowań pilotowych dwudziesto-funkcyjnych produkcji DAMS GmbH wraz z kompletem zaworów upustowych o wydajności od 125 l/min do 1000 l/min.

„DAMS GmbH znajduje się w strukturach Grupy FAMUR od 2007 roku. Spółka przeszła pomyślną konsolidację i restrukturyzację, a teraz umacnia pozycję na rynkach zagranicznych. Zamówienie dla spółki DAMS płynące z Chin jest powodem szczególnej satysfakcji, ponieważ wejście z ofertą na ten rynek jest bardzo trudne. Przedstawiciele władz oraz chińskiego przemysłu wydobywczego są zainteresowani technologiami stosowanymi przez Grupę. W marcu tego roku mieliśmy zaszczyt gościć w fabryce Famuru delegację Ambasady Chin w Polsce. Jesteśmy przekonani, że oferta skierowana do chińskich kontrahentów – rozszerzona teraz o hydrauliczne elementy sterowania – wzmocni pozycję Grupy FAMUR w Chinach” – mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu FAMUR SA.

DAMS GmbH z siedzibą w Niemczech jest znaczącym producentem hydraulicznych elementów sterowań i zaworów hydraulicznych, wykorzystywanych w maszynach i urządzeniach do podziemnej eksploatacji węgla kamiennego.

W I kwartale 2009 roku przychody DAMS GmbH przekroczyły 2,5 mln euro, co stanowi ponad trzykrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku.

Grupa FAMUR rozwija także współpracę z kontrahentami z Ameryki Południowej. W maju 2009 roku Grupa zrealizowała dostawę 178 sztuk sekcji obudowy zmechanizowanej produkcji FAZOS, w ramach kontraktu z meksykańską spółką Minerales  Monclova, S.A. de C.V. Wartość umowy przekroczyła 19,5 mln EUR (ok. 64,8 mln zł według kursu z dnia zawarcia umowy).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu