Dni Otwarte Nowego Powiśla 15 czerwca 2009

W dniach 20 – 21 czerwca 2009 roku firma Menolly Poland zaprasza na Dni Otwarte inwestycji Nowe Powiśle, która mieści się tuż obok Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Goście będą mogli zapoznać się ze szczegółami projektu, a także z bliska obejrzeć zabytkowe budynki Elektrociepłowni Powiśle, które deweloper zamierza odrestaurować i przystosować do pełnienia nowej funkcji: dawna fabryka prądu zamieni się w tętniące życiem kulturalne i biznesowe centrum miasta.

Już w najbliższy weekend pomiędzy godziną 10 a 15 wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółami projektu Nowe Powiśle, jednej z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Warszawie i całym Regionie. Jej realizacja przebiegać będzie w dwóch etapach.

Etap I to budowa kompleksu rezydencjalnego mieszczącego wysokiej jakości mieszkania, apartamenty i penthousy. Mieszkańcy Nowego Powiśla będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy garaż podziemny na ponad 400 samochodów. Na parterze nowych budynków znajdzie się przestrzeń komercyjna przeznaczona dla starannie wyselekcjonowanych marek oferujących produkty i usługi najwyższej jakości (to tutaj mieścić się będzie pierwszy w Polsce,  niezależny salon marki Bentley). Cały kompleks powstanie w oparciu o wysokiej jakości materiały. Granit, marmur, piaskowiec, egzotyczne drewno i szkło to tylko niektóre surowce użyte do wykończenia budynków mieszkalnych. Projekt kompleksu powstał w pracowni znanego architekta, profesora Stefana Kuryłowicza.

II etap inwestycji to restauracja zabytkowych struktur Elektrociepłowni Powiśle, którą uruchomiono na początku XX wieku. W odrestaurowanych wnętrzach dawnego zakładu znajdzie się ekskluzywna galeria handlowa, galerie sztuki i restauracje. Obok zabytkowych budynków powstaną budynki biurowe z powierzchnią klasy A. Swoją architekturą nawiązywać będą do historycznego charakteru dzielnicy.

Nowe Powiśle to inwestycja unikalna na skalę ogólnopolską. Bardzo dobra lokalizacja, najwyższa jakość użytych materiałów i wykonania, a także specyfika II etapu sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają niestandardowych, wybijających się ponad przeciętność projektów – mówi Piotr Olbryś, Dyrektor Zarządzający Menolly Poland. Nowe Powiśle znajduje się przy ulicy Elektrycznej 2A, tuż nad Wisłą, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i ścisłego centrum stolicy. To idealne położenie – mówi Piotr Olbryś. Mieszkańcy Nowego Powiśla będą mogli cieszyć się przestrzenią, zielonymi terenami zlokalizowanymi na brzegu Wisły, a jednocześnie pozostać blisko śródmieścia – dodaje.

Nowe Powiśle to jakość, styl i prestiż, którego próżno szukać w innych dzielnicach miasta. Nowoczesne, spełniające najwyższe światowe standardy budynki mieszkalne i biurowe skoncentrowane wokół prawdziwej perły projektu – odnowionych struktur pierwszej warszawskiej elektrowni, ożywią Powiśle. Sprawią, że dzielnica stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w stolicy. Nowe Powiśle rozpocznie nową erę w dziejach miasta – miasta, które żyje w symbiozie z otaczającym je środowiskiem i bogatym dziedzictwem kulturowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu