ZyXEL NWD-270N – bezprzewodowy adapter USB N-lite

ZyXEL wprowadził na rynek ekonomiczny, bezprzewodowy adapter USB, kompatybilny ze standardem draft 802.11n 2.0. Urządzenie, oprócz niskiej ceny, charakteryzuje się przepustowością do trzech razy większą niż sieci 802.11b/g, z którymi jest wstecznie kompatybilne.

Nowy adapter USB może współpracować zarówno z najnowszymi urządzeniami 802.1n jak i starszymi produktami opartymi o standard 802.11b/g. W połączeniu z urządzeniem ZyXEL  NBG-417N – korzystnym cenowo, domowym routerem N-lite oferuje przepustowość do 150Mbit/s. ZyXEL NWD-270N, dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi Multimedia (WMM), doskonale nadaje się do wrażliwych na opóźnienia zastosowań multimedialnych, takich jak strumieniowa transmisja dźwięku czy obrazu.

ZyXEL NWD-270N został wyposażony w przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Do skonfigurowania zabezpieczonego połączenia wystarczy naciśnięcie przycisku w adapterze oraz w punkcie dostępowym obsługującym technologię WPS (np. ZyXEL NBG-417N) lub wprowadzenie wygenerowanego kodu PIN.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży osobno, oraz w promocyjnym zestawie z routerem ZyXEL NBG-417N.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu