NETGEAR światowym liderem na rynku pamięci masowych dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw pod względem przychodów

Firma Gartner® potwierdziła, że NETGEAR®, Inc., światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, został liderem rynku biznesowych pamięci masowych NAS w kategorii do 5000 USD oraz należy do grupy sześciu najlepszych firm oferujących urządzenia NAS. Kwietniowy raport Gartnera na temat udziału w rynku NAS “Market Share: Network Attached Storage/Unified Storage, Worldwide, 2009” potwierdza wiodącą pozycję firmy NETGEAR biorąc pod uwagę całkowite przychody i liczbę sprzedanych urządzeń w roku 2008. Wyniki plasują NETGEAR wśród najlepszych firm na świecie.

„Firma NETGEAR jest dumna z pozycji, którą zajęła. Badania Gartnera potwierdzają zarówno naszą mocną pozycję, jak i nasz silny wzrost na rynku pamięci masowych.” – powiedział Drew Meyer, dyrektor d.s. marketingu pamięci masowych w firmie NETGEAR. „Co ważniejsze, sądzimy, że raport odzwierciedla potencjał i jakość oferowanej przez nas rodziny produktów ReadyNAS®. W dalszym ciągu będziemy dostarczać naszym partnerom i odbiorcom najbardziej zaawansowane i niezawodne platformy do przechowywania danych.”

W raporcie, firma Gartner przedstawiła porównanie wyników sprzedaży z roku 2007 i 2008 firm oferujących rozwiązania NAS i pamięci masowe. NETGEAR zajmował w nich zawsze wysoką pozycję w kategorii urządzeń do 5000 USD. NETGEAR uzyskał udział w rynku na poziomie 23% biorąc pod uwagę przychody. W kategorii urządzeń do 25.000 USD NETGEAR zajął pozycję trzecią – zwiększając przychody o 127% w stosunku do roku poprzedniego. Firma zajęła również wysoką pozycję pod względem przychodów wśród firm oferujących rozwiązania NAS, wyprzedzając wielu znanych producentów.

Produkty NETGEAR ReadyNAS, od czasu premiery, były bardzo dobrze przyjmowane przez rynek. Wygrały prestiżowe nagrody takie jak “Best Product of the Year” 2008 magazynu CRN czy “Excellence in Technology” 2009 magazynu Small Business Computing.

Produkty NETGEAR ReadyNAS chronione są 5-letnią gwarancją, a pomoc techniczna oferowana jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do każdego urządzenia rodziny ReadyNAS dokładana jest 30-dniowa usługa archiwizacji przez Internet ReadyNAS Vault.

Więcej informacji na temat systemów ReadyNAS można znaleźć na stronie www.readynas.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu